
Aanstaand president Biden gevaccineerd
NEWARK (ANP/RTR/AFP) - De aanstaande Amerikaanse president Joe Biden is maandag ingeënt met het vaccin van Pfizer in een ziekenhuis in Newark in de staat Delaware. Tijdens een live tv-uitzending van de vaccinatie riep hij Amerikanen op zich ook te laten vaccineren. "Er is niets om je zorgen over te maken."
De Democraat Biden heeft beloofd de strijd tegen de coronapandemie tot zijn eerste prioriteit te maken als hij president is. Hij drong er maandag bij zijn landgenoten op aan maskers te blijven dragen en de aanwijzingen van deskundigen op te volgen.
Bidens vrouw Jill werd al eerder maandag gevaccineerd, zei het team van Biden. Aanstaand vicepresident Kamala Harris en haar man volgen later.
Mike Pence
Vicepresident Mike Pence en zijn vrouw Karen hebben zich vrijdag al laten inenten tegen het coronavirus, ook live op televisie. Ook de Democratische voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Nancy Pelosi en Mitch McConnell, de leider van de Republikeinen in de Senaat, hebben zich vrijdag laten inenten.
President Donald Trump heeft nog niet laten weten wanneer hij gevaccineerd wordt. Hij was eerder dit jaar besmet met het virus.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP) - In Gaza zijn in de afgelopen 24 uur zeker 119 mensen om het leven gekomen, voornamelijk door Israëlische aanvallen, meldt het Palestijnse gezondheidsministerie. Onder hen zijn 27 mensen die omkwamen terwijl ze op voedselhulp wachtten. Volgens de autoriteiten in Gaza stierven nog eens zes mensen door honger of ondervoeding.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - In Chili zijn alle lichamen geborgen van de mijnwerkers die sinds donderdag vermist waren na een instorting in een kopermijn. Zondag werd het laatste slachtoffer gevonden, heeft het openbaar ministerie bekendgemaakt. Daarmee komt het dodental op zes.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Voormalige leiders van het Israëlische leger (IDF) en van de inlichtingendiensten Mossad en Shin Bet hebben een brief gestuurd aan de Amerikaanse president Donald Trump waarin ze hem vragen premier Benjamin Netanyahu te dwingen de huidige oorlog te beëindigen. Dat melden Israëlische media waaronder The Jerusalem Post.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat Hamas "grenzeloze onmenselijkheid" heeft getoond door beelden te publiceren van twee uitgemergelde Israëlische gijzelaars die door de Palestijnse militante groepering in Gaza worden vastgehouden. "Verschrikkelijke wreedheid, grenzeloze onmenselijkheid: dat is waar Hamas voor staat", zei het Franse staatshoofd op X over de "ondraaglijke beelden".
9 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Door oplaaiend geweld in de Syrische provincie Suwayda zijn zondag zeker vier doden gevallen, meldt het Syrische Observatorium voor Mensenrechten. Eerder had de in het Verenigd Koninkrijk gevestigde organisatie twee doden gemeld. Het is het eerste dodelijke incident sinds het staakt-het-vuren van vorige maand.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Een militair vrachtvliegtuig van het Belgische leger heeft zondag een luchtdropping uitgevoerd boven de Gazastrook. Er is in totaal 15 ton aan humanitaire goederen gedropt in het Palestijnse gebied, heeft het Belgische ministerie van Defensie meegedeeld.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - De extremistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir heeft opnieuw een bezoek gebracht aan de Tempelberg in Jeruzalem. Hij riep daar op tot de volledige bezetting van Gaza.
13 uur geleden