Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanslagpleger Kongsberg doodde mensen toch niet met pijl en boog

Aanslagpleger Kongsberg doodde mensen toch niet met pijl en boog

OSLO (ANP/AFP) - De man die vorige week vijf mensen doodde in Noorwegen, deed dat met een "scherp voorwerp". Hij liep ook met pijl en boog rond, maar dat zou niet het moordwapen zijn geweest.

De man sloeg afgelopen woensdag aan het moorden in de plaats Kongsberg. Hij drong daar woningen en een supermarkt binnen en schoot pijlen af op mensen. De politie meldde dat slachtoffers zowel in gebouwen als buiten zijn aangetroffen. Het gaat naast de vijf mensen die de aanval niet overleefden ook om drie gewonden.

"Alles wijst erop dat hij zijn slachtoffers willekeurig selecteerde", zei een inspecteur van de politie. Hij vertelde dat de dader zijn pijl en boog op enig punt weggooide of verloor, zonder in detail te treden over welke andere wapens de man gebruikte om mensen aan te vallen.

De verdachte, een dertiger uit Denemarken, kon na het bloedbad worden aangehouden en heeft een bekentenis afgelegd. De autoriteiten hielden er rekening mee dat hij was geradicaliseerd, maar vermoeden nu dat zijn psychische problemen hebben geleid tot de aanval. Uit psychisch onderzoek moet blijken of hij toerekeningsvatbaar was.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

53 minuten geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

4 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

9 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

10 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

11 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

12 uur geleden