Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanslag Tel Aviv treft toeristen

Aanslag Tel Aviv treft toeristen

TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - Buitenlandse toeristen zijn het slachtoffer geworden van een vermoedelijke Palestijnse aanslag in de Israëlische stad Tel Aviv. Een Italiaan werd doodgeschoten op de boulevard. Meerdere Italianen en Britten raakten gewond doordat ze werden beschoten of geramd door een auto, die uiteindelijk over de kop sloeg. De dader kon worden uitgeschakeld, melden Israëlische media.

Eerder op de dag waren in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever twee Britse zussen doodgeschoten die al jaren in Israël woonden. De spanningen in de regio zijn snel opgelopen na internationaal bekritiseerde Israëlische invallen in de al-Aqsa-moskee op de ook voor Joden belangrijke Tempelberg in Jeruzalem.

Een woordvoerder van de radicale Hamas-beweging zei dat de aanslagen een voorbeeld zijn van het "vermogen van het verzet" van jonge mensen die bereid zijn de "bezetters schade toe te brengen". Volgens hem zijn de aanslagen een reactie op de conflicten op de Tempelberg.

Meer uit Buitenland

Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

2 uur geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

3 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

6 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

7 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

9 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

9 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

10 uur geleden