Aanslag Tel Aviv treft toeristen
TEL AVIV (ANP/DPA/RTR) - Buitenlandse toeristen zijn het slachtoffer geworden van een vermoedelijke Palestijnse aanslag in de Israëlische stad Tel Aviv. Een Italiaan werd doodgeschoten op de boulevard. Meerdere Italianen en Britten raakten gewond doordat ze werden beschoten of geramd door een auto, die uiteindelijk over de kop sloeg. De dader kon worden uitgeschakeld, melden Israëlische media.
Eerder op de dag waren in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever twee Britse zussen doodgeschoten die al jaren in Israël woonden. De spanningen in de regio zijn snel opgelopen na internationaal bekritiseerde Israëlische invallen in de al-Aqsa-moskee op de ook voor Joden belangrijke Tempelberg in Jeruzalem.
Een woordvoerder van de radicale Hamas-beweging zei dat de aanslagen een voorbeeld zijn van het "vermogen van het verzet" van jonge mensen die bereid zijn de "bezetters schade toe te brengen". Volgens hem zijn de aanslagen een reactie op de conflicten op de Tempelberg.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
5 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
5 uur geleden