'Aanslag Peter R. de Vries zorgt voor schok in de rechtsstaat'
AMSTERDAM (ANP) - Met het neerschieten van misdaadverslaggever Peter R. de Vries gaat er "een schok door de rechtsstaat". Dat zegt de voorzitter van de Raad voor de rechtspraak Henk Naves in een eerste reactie. Hij spreekt van "verschrikkelijke gebeurtenissen". De Vries is dinsdagavond beschoten in Amsterdam, hij ligt zwaargewond in het ziekenhuis.
"Onze gedachten zijn bij Peter R. de Vries en zijn naasten, en ook bij zijn collega’s. Journalisten zoals hij controleren de rechter en houden ons daarmee scherp. Ze zijn onmisbaar binnen onze democratische rechtsstaat en we moeten alles op alles zetten zodat ook zij hun belangrijke werk zonder vrees voor geweld kunnen doen", aldus Naves.
De Vries is behalve journalist ook vertrouwenspersoon van de kroongetuige in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. Ook vervult hij de rol van woordvoerder in diverse rechtszaken, bijvoorbeeld voor de familie van de in 1998 gedode Nicky Verstappen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
5 uur geledenUITHUIZERMEEDEN (ANP) - In het Groningse Uithuizermeeden is vogelgriep vastgesteld op een legpluimveebedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). De ongeveer 39.000 legkippen worden gedood om verspreiding te voorkomen. Deze vogelgriepuitbraak heeft sinds oktober al aan meer dan 2 miljoen dieren het leven gekost.
6 uur geleden