'Aanslag op Wit-Russische leider Loekasjenko verijdeld'
MINSK (ANP) - Volgens de Russische geheime dienst FSB is een aanslag op president Aleksandr Loekasjenko in Wit-Rusland voorkomen. Samen met de autoriteiten in het naburige Wit-Rusland zijn in Moskou twee mannen gearresteerd, zo maakte de FSB zaterdagavond in Moskou bekend. Een van hen zou ook het Amerikaanse staatsburgerschap bezitten.
Het hoofd van de Wit-Russische geheime dienst KGB, Ivan Tertel, zei in een video dat een gewapende opstand was voorbereid met als doel de leiding van het land omver te werpen. De president, zijn familie en hoge functionarissen hadden moeten worden vermoord. Bovendien dienden belangrijke gebouwen in de voormalige Sovjetrepubliek te worden bezet.
Loekasjenko heeft herhaaldelijk de oppositie ervan beschuldigd een gewelddadige staatsgreep te plannen. Tijdens de massale protesten tegen hem zei hij eerder dat een revolutie zoals die in buurland Oekraïne was voorkomen.
Na de presidentsverkiezingen van 9 augustus vorig jaar, die algemeen als frauduleus worden beschouwd, hebben honderdduizenden mensen regelmatig opgeroepen tot het aftreden van Loekasjenko en nieuwe verkiezingen. Hij werd uitgeroepen tot verkiezingswinnaar met 80,1 procent van de stemmen. De EU erkent Loekasjenko niet als president en heeft sancties opgelegd aan het bewind in Minsk dat nog steeds kan rekenen op de steun van Rusland.
Meer uit Buitenland
VIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
8 uur geledenHELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.
8 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.
10 uur geleden