Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aanslag op Telegraaf heeft averechts effect gehad'

'Aanslag op Telegraaf heeft averechts effect gehad'

AMSTERDAM (ANP) - De aanslag op De Telegraaf als poging tot intimidatie heeft een averechts effect gehad, want het gevoel van onverzettelijkheid is erdoor gegroeid. Dat zei advocaat Christien Wildeman maandag namens uitgever Mediahuis tijdens het strafproces tegen vijf verdachten van de aanslag.

Bij de aanslag op 26 juni 2018 werd met een gestolen bestelauto de pui van het kantoorgebouw aan de Basisweg in Amsterdam geramd. Door de stevige constructie van de gevel bleef de auto steken. Daarna stak de bestuurder de auto in brand. Bij de aanslag raakte niemand gewond. Wel ontstond forse schade.

Volgens Wildeman stond de impact van de aanslag op De Telegraaf, op de medewerkers, de journalistiek en de vrije samenleving in schril contrast met de achteloosheid en gewetenloosheid waarmee die is gepleegd. "Deze aanslag heeft De Telegraaf diep geraakt, maar de krant zal nooit zwijgen", zei ze.

Mediahuis

Zij eiste namens Mediahuis 250.000 euro vergoeding voor de vernielde gevel, maar benadrukte dat de immateriële schade veel zwaarder is. "De aanslag heeft enorme impact gehad. In het pand werken zo'n duizend mensen. Hun gevoel van veiligheid en hun recht op een veilige werkomgeving is ernstig aangetast." Ook zijn alle veiligheidsmaatregelen na de aanslag "voor iedereen merkbaar veel verder aangescherpt".

Aanslagen op de media en aanhoudende bedreigingen aan het adres van journalisten maken volgens de raadsvrouw voelbaar dat een vrije samenleving met een vrije pers ook in Nederland niet vanzelfsprekend is. "Onze democratische rechtsstaat staat onder druk en moet voortdurend worden bevochten. Dat is een belangrijke les, die ons leert dat we alert moeten blijven."

Verdachten

De verdachten in de zaak ontkenden maandag in alle toonaarden. Politie en justitie denken dat Ridouan Taghi achter de aanslag zit. John van den Heuvel, misdaadverslaggever van de krant, wordt al geruime tijd beveiligd omdat hij zwaar zou worden bedreigd uit de hoek van Taghi. Die zit vast voor het leiden van een bende die een serie moorden zou hebben gepleegd.

Het proces gaat woensdag verder.

Meer uit Binnenland

OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

19 minuten geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

26 minuten geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

2 uur geleden
Betalingsgegevens en adressen niet gelekt bij hack Booking.com

AMSTERDAM (ANP) - Bij de hack bij Booking.com zijn "geen financiële of betalingsgegevens en geen klantadressen ingezien". Dat meldt een woordvoerster van de boekingssite. Zondagavond liet Booking.com getroffen klanten weten dat er "onbevoegde derden" toegang hadden gekregen tot hun boekingsinformatie. Contactinformatie, specifiek e-mailadressen en telefoonnummers, en "bepaalde boekingsgegevens" zijn wel gestolen.

2 uur geleden
Nabestaanden vragen hoogst mogelijke straf voor moedermoord

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden vragen de rechtbank in Amsterdam de hoogst mogelijke straf op te leggen aan de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak.

2 uur geleden
Cyberexpert: datalekken zijn nooit helemaal te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Datalekken waarmee recent onder meer Basic-Fit, Booking.com en Odido te maken hebben gekregen, zijn nooit helemaal te voorkomen. Zelfs als de beveiliging van gegevens op orde is, kan het volgens cyberdeskundige Gina Doekhie alsnog misgaan. "Cybercriminelen worden steeds slimmer en hebben steeds betere technieken."

2 uur geleden