Aanslag op prominente Iraanse atoomwetenschapper
TEHERAN (ANP/RTR) - Een prominente Iraanse atoomwetenschapper is slachtoffer geworden van een aanslag. Het gaat om Mohsen Fakhrizadeh die wordt gezien als het brein achter de vermeende pogingen van Teheran om een atoombom te maken.
Het ministerie van Defensie bevestigde de dood kort nadat Iraanse media het overlijden van de topexpert hadden gemeld.
Fakhrizadeh gaf volgens Westerse landen, Israël en Iraanse bannelingen leiding aan het programma voor nucleaire wapens dat in 2003 werd stilgelegd. Iran heeft altijd ontkend dat het op zoek was of is naar het maken van een atoombom.
Nucleaire installatie
Eerder dit jaar raakte het belangrijke Iraanse nucleair complex bij Natanz zwaar beschadigd door sabotage, zoals de Iraanse autoriteiten het omschreven, zonder een dader te noemen. Buitenlandse waarnemers vermoeden een aanslag.
Iran kondigde enkele maanden geleden aan een nieuwe, grotere nucleaire installatie te bouwen als vervanging van het complex dat in juli werd verwoest door een explosie en een daarop volgende brand. In de installatie werd uranium verrijkt, dat wordt gebruikt in kerncentrales en atoomwapens.
Volgens het internationale nucleaire akkoord uit 2015 zou Iran het eigen atoomprogramma beperken in ruil voor verlichting van sancties. Toen de Verenigde Staten zich uit het akkoord terugtrokken, begon Iran weer meer verrijkt uranium te produceren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.
31 minuten geledenLANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Democraat James Talarico heeft de Senaatszetel van Texas gewonnen die dinsdag op het spel stond bij de midtermverkiezingen, voorspellen NBC News en CNN. Dat maakt hem de eerste Democraat die dit lukt sinds 1988. De verkiezing in Texas kreeg veel aandacht, omdat het erg spannend was tussen Talarico en de Republikein Ken Paxton. Het betekent ook veel dat Democraten de conservatieve staat hebben weten te winnen, die politiek gezien erg belangrijk is.
2 uur geleden