Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanslag Maagdenburg wellicht door ontbreken politievoertuig

Aanslag Maagdenburg wellicht door ontbreken politievoertuig

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De Duitse politie onderzoekt waarom een politievoertuig niet op de aangewezen plek stond bij de kerstmarkt in Maagdenburg toen daar een aanslag was. Een Saudiër, die sinds 2006 in Duitsland woont, kon met een huurauto inrijden op bezoekers. Vijf mensen kwamen om het leven, ruim tweehonderd mensen raakten gewond.

Eigenlijk hadden op vier locaties rond de kerstmarkt politiewagens moeten staan, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Saksen-Anhalt, waarvan Maagdenburg de hoofdstad is. Een politievoertuig bevond zich tijdens de aanslag vrijdag niet op de juiste plek. De politie gebruikt de wagens onder meer om toegangen te blokkeren, om zo een aanslag te voorkomen.

De autoriteiten maakten nog niets bekend over het motief van de 50-jarige Saudiër. Volgens Duitse media bekritiseerde hij de islam en zou hij een fan zijn van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. Hij zou echter ook vaak een verwarde indruk maken. Volgens de krant Bild gold hij bij de autoriteiten al sinds 2015 als potentieel gevaarlijk.

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

3 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

3 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

6 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

6 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

8 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

8 uur geleden