Aanslag Maagdenburg wellicht door ontbreken politievoertuig
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De Duitse politie onderzoekt waarom een politievoertuig niet op de aangewezen plek stond bij de kerstmarkt in Maagdenburg toen daar een aanslag was. Een Saudiër, die sinds 2006 in Duitsland woont, kon met een huurauto inrijden op bezoekers. Vijf mensen kwamen om het leven, ruim tweehonderd mensen raakten gewond.
Eigenlijk hadden op vier locaties rond de kerstmarkt politiewagens moeten staan, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Saksen-Anhalt, waarvan Maagdenburg de hoofdstad is. Een politievoertuig bevond zich tijdens de aanslag vrijdag niet op de juiste plek. De politie gebruikt de wagens onder meer om toegangen te blokkeren, om zo een aanslag te voorkomen.
De autoriteiten maakten nog niets bekend over het motief van de 50-jarige Saudiër. Volgens Duitse media bekritiseerde hij de islam en zou hij een fan zijn van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. Hij zou echter ook vaak een verwarde indruk maken. Volgens de krant Bild gold hij bij de autoriteiten al sinds 2015 als potentieel gevaarlijk.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."
21 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische premier Andrej Babiš heeft zijn steun uitgesproken voor zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán. In een bericht op X schrijft de rechtse regeringsleider dat "in turbulente tijden kiezen voor stabiliteit en bewezen leiderschap er meer dan ooit toe doet".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn door Israëlische aanvallen zeker zeven mensen omgekomen in de Gazastrook. Ook raakten enkelen gewond, van wie er vier in kritieke toestand verkeren. Dat melden hulpdiensten in de regio. Volgens de woordvoerder werd een politiepost nabij het vluchtelingenkamp Bureij bestookt.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
4 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
5 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
5 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
8 uur geleden