Aanslag Maagdenburg wellicht door ontbreken politievoertuig
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De Duitse politie onderzoekt waarom een politievoertuig niet op de aangewezen plek stond bij de kerstmarkt in Maagdenburg toen daar een aanslag was. Een Saudiër, die sinds 2006 in Duitsland woont, kon met een huurauto inrijden op bezoekers. Vijf mensen kwamen om het leven, ruim tweehonderd mensen raakten gewond.
Eigenlijk hadden op vier locaties rond de kerstmarkt politiewagens moeten staan, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Saksen-Anhalt, waarvan Maagdenburg de hoofdstad is. Een politievoertuig bevond zich tijdens de aanslag vrijdag niet op de juiste plek. De politie gebruikt de wagens onder meer om toegangen te blokkeren, om zo een aanslag te voorkomen.
De autoriteiten maakten nog niets bekend over het motief van de 50-jarige Saudiër. Volgens Duitse media bekritiseerde hij de islam en zou hij een fan zijn van de radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland. Hij zou echter ook vaak een verwarde indruk maken. Volgens de krant Bild gold hij bij de autoriteiten al sinds 2015 als potentieel gevaarlijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
10 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
9 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
9 uur geleden