Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanscherping avondklok in Suriname

Aanscherping avondklok in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering scherpt de avondklok aan: Surinamers moeten vanaf dinsdag na 19.00 uur thuisblijven, tot 05.00 uur 's ochtends. Alleen voor werk of andere noodzakelijke bezigheden mogen mensen dan nog naar buiten.

Minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin maakte de aanscherping van de spertijd maandag bekend tijdens een speciaal ingelaste persconferentie in Paramaribo. De afgelopen dagen ging het uitgaansverbod om 21.00 uur in en de maanden daarvoor pas om 23.00 uur.

Sinds enkele weken stijgt ook in Suriname het aantal besmettingen. Zondag waren er 41 nieuwe gevallen, waarmee het totaal op 159 kwam.

Meer uit Buitenland

Natuurbranden bij Parijs hebben al ruim 1900 hectare verwoest

PARIJS (ANP) - De natuurbranden ten zuiden van Parijs hebben inmiddels meer dan 1900 hectare in de as gelegd. Dat meldt BFMTV. Zo'n zeshonderd brandweerlieden zijn nog altijd bezig het vuur te bedwingen. Dinsdagochtend zullen ook weer enkele blusvliegtuigen worden ingezet.

19 minuten geleden
Verschillende zaken mis bij afgebrande bar in Bangkok

BANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.

1 uur geleden
Amerikanen in Congo mogen niet naar VS vliegen vanwege ebola

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse staatsburgers in de Democratische Republiek Congo mogen geen commerciƫle vluchten nemen naar de Verenigde Staten vanwege de verspreiding van het ebolavirus in het Afrikaanse land. Dat maakte het Witte Huis bekend.

1 uur geleden
Amerikanen vallen doelen in zuidelijk kustgebied van Iran aan

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben "met succes" militaire doelen in het zuidelijke kustgebied van Iran aangevallen, inclusief Bushehr, Chabahar, Jask, Konarak, Abu Musa en Bandar Abbas. Dat maakte het militaire commando in het Midden-Oosten CENTCOM bekend op X.

1 uur geleden
Axios: Trump steunde Saudische aanval tegen Houthi's in Jemen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.

5 uur geleden
Emiraten: twee tankers aangevallen door Iran in Straat van Hormuz

ABU DHABI (ANP) - Twee tankers van de Verenigde Arabische Emiraten zijn in de nacht van maandag op dinsdag aangevallen door Iraanse kruisraketten. Dat maakte het ministerie van Defensie van de Verenigde Arabische Emiraten bekend. De schepen zouden zijn aangevallen in Omaanse territoriale wateren in de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse militaire commando in het Midden-Oosten (CENTCOM) is maandagavond begonnen met "het lanceren van de derde opeenvolgende nacht van aanvallen tegen Iran". Dat maakte CENTCOM op X bekend.

5 uur geleden