Aanrijding levert wielrenner Guerreiro gebroken sleutelbeen op
VENDAS NOVAS (ANP) - De Portugese wielrenner Ruben Guerreiro heeft deze week een gebroken sleutelbeen opgelopen toen hij tijdens een trainingsrit werd aangereden door een auto. De klimmer van EF Education-Nippo moest een operatie ondergaan. Guerreiro, de winnaar van het bergklassement in de Ronde van Italië, hoopt half januari de training te kunnen hervatten.
"Ik was met wat vrienden aan het trainen toen een tegemoetkomende auto linksaf sloeg en de verkeersregels negeerde", zegt de Portugees in de krant A Bola. "Ik denk dat de chauffeur ons niet zag of het idee had dat het wel kon. Een aanrijding was niet te voorkomen." In het ziekenhuis van Évora bleek uit onderzoek dat Guerreiro een sleutelbeen had gebroken bij de val.
De 26-jarige Portugees won in oktober een etappe in de Ronde van Italië en hij veroverde de blauwe bergtrui. Guerreiro hoopt het nieuwe seizoen eind februari te kunnen beginnen in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
55 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
1 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
9 uur geleden