Aanpassingen bij wegafsluiting na negeren rode kruisen
ROTTERDAM (ANP) - Rijkswaterstaat heeft de situatie rond een wegafsluiting bij het Rotterdamse knooppunt Kethelplein aangepast, nadat weggebruikers er rode kruisen en een afzetting met een bord waarmee wordt aangegeven dat de weg is afgesloten negeerden. Dat automobilisten gewoon doorreden, noemt Rijkswaterstaat respectloos en levensgevaarlijk. "Voor een paar minuten winst levens riskeren... ", twittert Rijkswaterstaat.
"Deze mensen willen wel heel graag de afslag Schiedam-Noord nemen bij knp. Kethelplein (#A4/#A20)", twitterde Rijkswaterstaat zaterdag, met een korte filmpje erbij. Op dat filmpje is te zien dat vijf auto’s om de afzetting heen, via de vluchtstrook, gewoon doorrijden.
De weg is dicht voor wegwerkzaamheden. De situatie op de verbindingsweg van de A4 vanuit Rotterdam naar de A20 richting Gouda is inmiddels zodanig aangepast dat niemand er meer langs kan, laat Rijkswaterstaat zondag weten. Er is een verkeersregelaar ter plaatse, zodat wegwerkers en indien nodig hulpdiensten er wel veilig langs kunnen.
Overigens stond er ter hoogte van de afsluiting ook een geel omleidingsbord. "Dat kan misschien wat onduidelijkheid veroorzaken", aldus Rijkswaterstaat eerder. De meerdere rode kruisen boven de weg en het verbodsbord maken het volgens de wegbeheerder echter duidelijk dat er niet mag worden gereden. "Daarnaast mag je ook nooit over de vluchtstrook. Hier langs rijden levert dus drie overtredingen op."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
15 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
31 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
10 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn dinsdag nog op zoek naar eclipsbrillen om de gedeeltelijke zonsverduistering woensdagavond te kunnen aanschouwen. Bij winkels op tal van plekken zijn de speciale brillen uitverkocht, bij sommige winkels waar ze nog wel te koop zijn, stonden mensen in de rij.
16 uur geleden