Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanpak financiële mishandeling ouderen komt niet van de grond

Aanpak financiële mishandeling ouderen komt niet van de grond

HILVERSUM (ANP) - De bescherming van kwetsbare ouderen tegen financiële mishandeling komt niet goed van de grond. Hoewel het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) gemeenten in 2015 al opdracht heeft gegeven om teams op te richten tegen het stiekem kaalplukken van ouderen, is dat nog bijna nergens gelukt. Misstanden komen niet aan het licht en slachtoffers worden niet of nauwelijks geholpen, stelt het tv-programma Zembla (BNNVARA) na onderzoek.

Financiële ouderenmishandeling is bijvoorbeeld misbruik maken van een pinpas of een volmacht van een senior. Ook het laten aanpassen van een testament ten gunste van de misbruikpleger komt voor. Banken hebben er weinig zicht op, want hun monitoringssystemen zijn gericht op terrorisme en witwassen. Het kaalplukken van een oudere is de meest voorkomende vorm van ouderenmishandeling in Nederland. Er zouden volgens Zembla wel 30.000 gevallen per jaar zijn.

Alle gemeenten zouden een "lokale alliantie" moeten hebben: een overlegorgaan van politie, notarissen, banken, thuiszorg en gemeente. De alliantie zou op mogelijke gevallen van uitbuiting moeten letten. Maar sinds 2015 is er maar in 75 gemeenten geprobeerd om zo'n alliantie te vormen. Dat is achttien keer mislukt, twaalf van die organen zitten nog steeds in een oprichtingsfase en 45 allianties zijn actief, vond Zembla uit. Staatssecretaris Paul Blokhuis (VWS) erkent dat "er huiswerk te doen is. Ik wil me daar persoonlijk mee bemoeien. Als je ontkent dat ouderen mishandeld worden, dan kijk je weg van de werkelijkheid."

Zembla wordt donderdagavond om 20.25 uur uitgezonden op NPO 2.

Meer uit Binnenland

Omwonenden door brand verwoeste Vondelkerk kunnen weer terug

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke wegen komende dagen

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.

7 uur geleden
Schoof condoleert Zwitserse president na dodelijke brand in bar

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.

7 uur geleden
Brandwondencentra klaar voor gewonden Zwitserland, indien nodig

GRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.

8 uur geleden
Kerkgenootschap zeer bedroefd over verlies Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.

9 uur geleden
Minderjarige verdachte dodelijk vuurwerkongeluk Nijmegen vrij

NIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.

9 uur geleden
Dierenbescherming: 300 meldingen, ambulances reden 150 keer uit

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.

10 uur geleden