Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanmeldcentrum Ter Apel weer overvol, extra opvangplaatsen nodig

Aanmeldcentrum Ter Apel weer overvol, extra opvangplaatsen nodig

DEN HAAG (ANP) - De centrale opvanglocatie voor asielzoekers in Ter Apel is weer overvol. Voor enkele honderden mensen is geen plaats meer, zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het COA is met man en macht aan het werk om voor iedereen ergens een zo goed mogelijke slaapplaats onder deze omstandigheden te vinden, zegt een woordvoerster.

"We hebben deze piek begin november al voorzien en daarvoor gewaarschuwd. We hoopten nu voldoende ruimte te hebben, maar dat is niet gelukt. Dat komt niet alleen doordat zich veel asielzoekers melden, maar ook omdat tijdelijke locaties her en der alweer sluiten. Voor mensen die daar verblijven moeten we ook andere opvang zoeken", aldus de woordvoerster.

Deventer bijvoorbeeld opent in januari een tijdelijke opvang in een leegstaand schoolgebouw met plaats voor honderd mensen. Maar dat pand moet over een halfjaar weer leeg zijn. Ook andere gemeenten hebben recent plaats gemaakt, maar meestal tijdelijk. De opvang voor Afghaanse evacués op legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp op de Veluwe is al tweemaal verlengd, maar gaat nu voor zover bekend volgende week echt dicht. De ruim zevenhonderd bewoners moeten verhuizen.

Pieken in de instroom

"We hebben dringend behoefte aan veel meer opvangplekken op een veel structurelere basis. We weten namelijk uit ervaring dat pieken in de instroom zich regelmatig zullen blijven voordoen", zegt het COA.

VluchtelingenWerk Nederland vindt dat "de manier waarop vluchtelingen en asielzoekers bij aankomst in Nederland worden opgevangen, opnieuw diep door de bodem heen zakt." Volgens de organisatie verdient elke vluchteling op zijn minst een bed, een goede maaltijd en rust en privacy om bij te komen van heftige gebeurtenissen. Onder de huidige asielzoekers zijn veel Syriërs, Jemenieten en Turken, die heel veel achter de rug hebben, zegt VluchtenlingenWerk. De organisatie roept gemeenten en bestuurders op om voor opvanglocaties te zorgen. "Nederland kan beter dan dit", aldus VluchtelingenWerk.

Meer uit Binnenland

Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd door ministerie

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.

2 uur geleden
CIDI wil dat optreden rapper Ye in Arnhem wordt afgelast

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.

6 uur geleden
Zedenverdachte Mark S. voelt nu 'een en al schaamte'

GRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.

7 uur geleden
Werkgevers, boeren en bouw kritisch over Gelderse stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.

7 uur geleden
Koningin als reservist zorgt voor piek in interesse voor Defensie

DEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.

8 uur geleden
OM eist tot 14 jaar cel in proces over moord op Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

9 uur geleden
TikTok-gebruikers aangezet tot terreur voor IS, 15 arrestaties

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.

10 uur geleden