Aanmeldcentrum Ter Apel weer overvol, extra opvangplaatsen nodig
DEN HAAG (ANP) - De centrale opvanglocatie voor asielzoekers in Ter Apel is weer overvol. Voor enkele honderden mensen is geen plaats meer, zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het COA is met man en macht aan het werk om voor iedereen ergens een zo goed mogelijke slaapplaats onder deze omstandigheden te vinden, zegt een woordvoerster.
"We hebben deze piek begin november al voorzien en daarvoor gewaarschuwd. We hoopten nu voldoende ruimte te hebben, maar dat is niet gelukt. Dat komt niet alleen doordat zich veel asielzoekers melden, maar ook omdat tijdelijke locaties her en der alweer sluiten. Voor mensen die daar verblijven moeten we ook andere opvang zoeken", aldus de woordvoerster.
Deventer bijvoorbeeld opent in januari een tijdelijke opvang in een leegstaand schoolgebouw met plaats voor honderd mensen. Maar dat pand moet over een halfjaar weer leeg zijn. Ook andere gemeenten hebben recent plaats gemaakt, maar meestal tijdelijk. De opvang voor Afghaanse evacués op legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp op de Veluwe is al tweemaal verlengd, maar gaat nu voor zover bekend volgende week echt dicht. De ruim zevenhonderd bewoners moeten verhuizen.
Pieken in de instroom
"We hebben dringend behoefte aan veel meer opvangplekken op een veel structurelere basis. We weten namelijk uit ervaring dat pieken in de instroom zich regelmatig zullen blijven voordoen", zegt het COA.
VluchtelingenWerk Nederland vindt dat "de manier waarop vluchtelingen en asielzoekers bij aankomst in Nederland worden opgevangen, opnieuw diep door de bodem heen zakt." Volgens de organisatie verdient elke vluchteling op zijn minst een bed, een goede maaltijd en rust en privacy om bij te komen van heftige gebeurtenissen. Onder de huidige asielzoekers zijn veel Syriërs, Jemenieten en Turken, die heel veel achter de rug hebben, zegt VluchtenlingenWerk. De organisatie roept gemeenten en bestuurders op om voor opvanglocaties te zorgen. "Nederland kan beter dan dit", aldus VluchtelingenWerk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.
12 uur geledenEPE (ANP) - Hackers hebben bij de gemeente Epe ongeveer 600.000 bestanden gestolen. Het gaat om bestanden van verschillende grootte, die samen goed zijn voor ruim 800 gigabyte aan data. Ook persoonlijke gegevens, zoals namen en adressen, zijn gelekt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte in de Barendrechtse zedenzaak heeft hoger beroep aangetekend. De advocaat van Mels van B. uit Barendrecht bevestigt berichtgeving van het AD dat haar cliënt de zaak aan het gerechtshof zal voorleggen.
12 uur geleden