Aanmeldcentrum Ter Apel weer overvol, extra opvangplaatsen nodig
DEN HAAG (ANP) - De centrale opvanglocatie voor asielzoekers in Ter Apel is weer overvol. Voor enkele honderden mensen is geen plaats meer, zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het COA is met man en macht aan het werk om voor iedereen ergens een zo goed mogelijke slaapplaats onder deze omstandigheden te vinden, zegt een woordvoerster.
"We hebben deze piek begin november al voorzien en daarvoor gewaarschuwd. We hoopten nu voldoende ruimte te hebben, maar dat is niet gelukt. Dat komt niet alleen doordat zich veel asielzoekers melden, maar ook omdat tijdelijke locaties her en der alweer sluiten. Voor mensen die daar verblijven moeten we ook andere opvang zoeken", aldus de woordvoerster.
Deventer bijvoorbeeld opent in januari een tijdelijke opvang in een leegstaand schoolgebouw met plaats voor honderd mensen. Maar dat pand moet over een halfjaar weer leeg zijn. Ook andere gemeenten hebben recent plaats gemaakt, maar meestal tijdelijk. De opvang voor Afghaanse evacués op legerplaats Harskamp in het gelijknamige dorp op de Veluwe is al tweemaal verlengd, maar gaat nu voor zover bekend volgende week echt dicht. De ruim zevenhonderd bewoners moeten verhuizen.
Pieken in de instroom
"We hebben dringend behoefte aan veel meer opvangplekken op een veel structurelere basis. We weten namelijk uit ervaring dat pieken in de instroom zich regelmatig zullen blijven voordoen", zegt het COA.
VluchtelingenWerk Nederland vindt dat "de manier waarop vluchtelingen en asielzoekers bij aankomst in Nederland worden opgevangen, opnieuw diep door de bodem heen zakt." Volgens de organisatie verdient elke vluchteling op zijn minst een bed, een goede maaltijd en rust en privacy om bij te komen van heftige gebeurtenissen. Onder de huidige asielzoekers zijn veel Syriërs, Jemenieten en Turken, die heel veel achter de rug hebben, zegt VluchtenlingenWerk. De organisatie roept gemeenten en bestuurders op om voor opvanglocaties te zorgen. "Nederland kan beter dan dit", aldus VluchtelingenWerk.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.
22 minuten geledenGRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.
23 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Spanje is vanaf dinsdag geel vanwege de natuurbranden die er woeden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het mogelijk is om naar Spanje te reizen, "maar bekijk voorafgaand en tijdens uw reis of uw bestemming getroffen is".
2 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De inmiddels 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval in het Zeeuwse Vogelwaarde vorige maand blijft 60 dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechter dinsdag besloten.
3 uur geledenMOERDIJK (ANP) - Op de A17 bij Moerdijk heeft een ernstige aanrijding plaatsgevonden met drie vrachtwagens. Een persoon is daarbij om het leven gekomen. Twee slachtoffers zijn bekneld geraakt in een vrachtwagen, maar zij zijn inmiddels bevrijd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft dinsdag drie mannen van 23, 51 en 42 jaar veroordeeld voor hun aandeel bij de rellen op het Malieveld en de Lange Houtstraat in Den Haag op zaterdag 20 september 2025. De relschoppers hebben voorwaardelijke celstraffen gekregen.
3 uur geleden