Aanmeldcentrum Ter Apel voor de 30e keer boven maximum van 2000
TER APEL (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag brachten 2235 mensen de nacht door in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel, meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het COA overschrijdt daarmee voor de 30e keer het maximum toegestane aantal van 2000. Het totaalbedrag aan dwangsommen dat het COA nu aan de gemeente Westerwolde moet overmaken, is 450.000 euro.
In de nachtopvang in 2e Exloërmond waren afgelopen nacht alle tweehonderd plekken bezet. De opvang verhuist volgende week naar het Drentse Zuidwolde, op ruim 40 minuten rijden van Ter Apel. In Zuidwolde kunnen de tenten van de nachtopvang twee maanden blijven staan.
Het is het COA nog niet gelukt om een alternatieve locatie te vinden voor de wachtkamer in Expo Assen. De overlooplocatie, waar plek is voor vijfhonderd ongeregistreerde asielzoekers, had op 1 april moeten sluiten. De hal zit echter nog steeds helemaal vol omdat de asielzoekers nergens anders naartoe kunnen. De gemeente Assen zegt voorlopig niet te handhaven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
15 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
16 uur geleden