Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanmeldcentrum Ter Apel bijna vol, verhoogde dwangsom dreigt

Aanmeldcentrum Ter Apel bijna vol, verhoogde dwangsom dreigt

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers dat bij het aanmeldcentrum in Ter Apel overnacht, loopt de laatste weken weer gestaag op. Waar halverwege november door opening van de grote opvangplek in Biddinghuizen nog 1537 bedden werden beslapen in het noorden, waren dat er in de nacht van afgelopen maandag op dinsdag 1980. In het centrum mogen niet meer dan 2000 mensen verblijven, en dus dreigt voor het eerst de verhoogde boete van 50.000 euro voor het COA.

Op 30 oktober besloot de rechter een hogere boete te zetten op overtreding van het maximumaantal op het terrein van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Eerder gold een dwangsom van 15.000 euro zodra er op enig moment van de dag meer dan het afgesproken aantal mensen zijn. Het geld is voor de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt. Daar wordt overlast ervaren zodra het terrein te vol is. Vooralsnog telt het COA alleen het aantal asielzoekers dat er overnacht, niet hoeveel er overdag zijn.

De rechter gaf het COA twee weken de tijd om "andere keuzes" te maken in de verspreiding van asielzoekers over het land. Door de opening van de grote locatie op het evenemententerrein in Biddinghuizen werd de druk op Ter Apel verlicht. Daarna openden na lange tijd van uitstel ook de opvangpontons in Zaandam met plek voor zo'n duizend mensen. Desondanks stijgt het aantal in het noorden weer richting het maximumaantal.

Zaandam

Sinds maandag worden per dag vijftig mensen vanuit andere locaties in het land naar de drijvende opvanglocatie in Zaandam gebracht, laat de lokale COA-woordvoerder weten. De anderhalve week daarvoor gebeurde dit met twintig per dag, om te wennen aan het wegwijs maken van asielzoekers in hun nieuwe onderkomen. Veel crisisnoodopvanglocaties sluiten aan het einde van het jaar, dus moeten die locaties eerst leeg. Zo kwamen vorige week vooral mensen vanuit Culemborg naar Zaandam.

De noodnachtopvang in Beilen, waar mensen in de avond naartoe kunnen worden gebracht en in de ochtend weer opgehaald worden, is sinds 6 november niet meer ingezet. Die wordt weer gebruikt zodra "we hier niet meer mensen kwijt kunnen", aldus de woordvoerster in Ter Apel. "We hebben altijd gezegd: Biddinghuizen en Zaandam geven even lucht, maar geen structurele oplossing." En dus "gaat de teller lopen", zodra 'Beilen' open moet. "Tenminste, zolang het hoger beroep niet dient en er geen andere beslissing van de rechter ligt." Het COA tekende beroep aan tegen de uitspraak van eind oktober, de datum van de behandeling is nog niet bekend.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

2 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

3 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

3 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

3 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

4 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

4 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

6 uur geleden