Aanmeldcentrum asielzoekers Ter Apel lag helemaal vol
TER APEL (ANP) - Het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel lag in de nacht van dinsdag op woensdag helemaal vol. Volgens een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waren alle bedden bezet, maar hoefde niemand op stoelen te slapen. In het centrum is plek voor 2000 mensen.
Dinsdagavond werden honderd mensen naar een noodopvanglocatie in Emmen gebracht, omdat er geen ruimte meer was in Ter Apel. Dagelijks komen er ongeveer tweehonderd tot driehonderd mensen bij in Ter Apel, maar er gaan niet veel mensen weg, omdat alle asielzoekerscentra in Nederland vol zitten.
Dinsdag werd bekend dat de crisisnoodopvang drie weken langer open mag blijven, zodat er voor alle asielzoekers plaats is. Waar alle noodopvangplekken komen, is nog niet bekend. Het COA kan in die drie weken op zoek gaan naar een langdurige oplossing.
Meer uit Binnenland
KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
4 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
7 uur geleden