Aanleg landelijk waterstofnetwerk van start in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander is vrijdag aanwezig bij de start van de aanleg van het eerste deel van het landelijke waterstofnetwerk in Rotterdam. Dit netwerk moet vanaf 2030 de grote industriƫle regio's in Nederland met elkaar verbinden en met Duitsland en Belgiƫ. Het project wordt gerealiseerd door overheidsbedrijf Gasunie.
Het eerste deel van het waterstofnetwerk, een traject van meer dan 30 kilometer, loopt in Rotterdam van de Tweede Maasvlakte naar Pernis en zal naar verwachting in 2025 operationeel zijn. Gasunie gaf eerder aan dat het project ongeveer 1,5 miljard euro gaat kosten.
Volgens het bedrijf draagt waterstof bij aan de verduurzaming van de energievoorziening en kan het een alternatief zijn voor fossiele brandstoffen. Waterstof wordt geproduceerd door het splitsen van water in waterstof en zuurstof met behulp van elektriciteit. Dit proces wordt elektrolyse genoemd.
Ook demissionair minister Rob Jetten voor Klimaat en Energie is vrijdag aanwezig.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
2 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
11 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
20 uur geleden