Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aankoopsubsidie elektrische auto's te beperkt'

'Aankoopsubsidie elektrische auto's te beperkt'

AMSTERDAM (ANP) - De regeling om particulieren te verleiden een elektrische auto aan te schaffen is te beperkt. Dat zegt Steven van Eijck, voorzitter van brancheorganisatie RAI Vereniging. Volgens hem zou de subsidieregeling ook moeten gelden voor auto's met een relatief kleiner bereik (actieradius) en voor alternatieven zoals waterstof-elektrische auto's. De BOVAG pleit op zijn beurt voor een slooppremie voor oude diesels.

Per 1 juli kunnen particulieren die een zogeheten zero emissie auto willen aanschaffen of leasen via een private lease-constructie gebruik maken van subsidie van respectievelijk 4000 en 2000 euro. Autokopers hoeven niet tot 1 juli te wachten, maar kunnen nu al een auto kopen en met terugwerkende kracht tot 4 juni de subsidie aanvragen.

De subsidieregeling geldt alleen voor auto’s met een actieradius van meer dan 120 kilometer. Bovendien vallen waterstof-elektrische auto’s er buiten. De subsidie is namelijk beperkt tot auto’s met een aanschafwaarde van maximaal 45.000 euro. RAI Vereniging, dat de belangen van ruim 700 fabrikanten, leveranciers en importeurs in de autosector behartigt, dringt aan op uitbreiding van de regeling. Daarbij wijst Van Eijck ook naar het belang voor de autosector die door de coronacrisis onder grote druk staat.

Waterstof

De grens met betrekking tot het bereik van de auto's heeft volgens Van Eijck ook geen juridische grondslag. Door de beperking worden bepaalde merken en modellen feitelijk onverkoopbaar gemaakt en verdwijnen daarmee mogelijk van de Nederlandse markt, waarschuwt hij. "Daar is niet alleen de fabrikant, maar bovenal de consument de dupe van."

Verder noemt Van Eijck waterstof een onmisbare schakel in de energietransitie voor alle soorten voertuigen, waaronder personenauto’s. "Maar op het moment dat wij deze kansrijke techniek niet stimuleren, komt de ontwikkeling in Nederland onvoldoende op gang."

Slooppremie

De BOVAG, die spreekt namens 9000 ondernemers in de mobiliteitssector, is blij met de regeling die tot nu toe voorbehouden was aan zakelijke rijders via een lagere bijtelling. Naast de subsidie voor elektrische auto's zouden particulieren een slooppremie moeten ontvangen zodat "twee vliegen in een klap" worden gevangen.

Het BOVAG-idee, ook voor de aanschaf van een zuinigere benzineauto ligt al een tijdje in Den Haag. "We hopen dat het kabinet er snel werk van maakt", aldus BOVAG-voorzitter Han ten Broeke.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na meevallende groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.

3 uur geleden
Koperprijs stijgt voor het eerst tot ruim 12.000 dollar per ton

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.

6 uur geleden
Agractie: afwijzing mestuitzondering 'flinke domper' voor boeren

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.

8 uur geleden
Novo Nordisk wint op Deense beurs na goedkeuring afslankpil in VS

AMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.

8 uur geleden
VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

8 uur geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

10 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

10 uur geleden