Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Aankoopsubsidie elektrische auto's te beperkt'

'Aankoopsubsidie elektrische auto's te beperkt'

AMSTERDAM (ANP) - De regeling om particulieren te verleiden een elektrische auto aan te schaffen is te beperkt. Dat zegt Steven van Eijck, voorzitter van brancheorganisatie RAI Vereniging. Volgens hem zou de subsidieregeling ook moeten gelden voor auto's met een relatief kleiner bereik (actieradius) en voor alternatieven zoals waterstof-elektrische auto's. De BOVAG pleit op zijn beurt voor een slooppremie voor oude diesels.

Per 1 juli kunnen particulieren die een zogeheten zero emissie auto willen aanschaffen of leasen via een private lease-constructie gebruik maken van subsidie van respectievelijk 4000 en 2000 euro. Autokopers hoeven niet tot 1 juli te wachten, maar kunnen nu al een auto kopen en met terugwerkende kracht tot 4 juni de subsidie aanvragen.

De subsidieregeling geldt alleen voor auto’s met een actieradius van meer dan 120 kilometer. Bovendien vallen waterstof-elektrische auto’s er buiten. De subsidie is namelijk beperkt tot auto’s met een aanschafwaarde van maximaal 45.000 euro. RAI Vereniging, dat de belangen van ruim 700 fabrikanten, leveranciers en importeurs in de autosector behartigt, dringt aan op uitbreiding van de regeling. Daarbij wijst Van Eijck ook naar het belang voor de autosector die door de coronacrisis onder grote druk staat.

Waterstof

De grens met betrekking tot het bereik van de auto's heeft volgens Van Eijck ook geen juridische grondslag. Door de beperking worden bepaalde merken en modellen feitelijk onverkoopbaar gemaakt en verdwijnen daarmee mogelijk van de Nederlandse markt, waarschuwt hij. "Daar is niet alleen de fabrikant, maar bovenal de consument de dupe van."

Verder noemt Van Eijck waterstof een onmisbare schakel in de energietransitie voor alle soorten voertuigen, waaronder personenauto’s. "Maar op het moment dat wij deze kansrijke techniek niet stimuleren, komt de ontwikkeling in Nederland onvoldoende op gang."

Slooppremie

De BOVAG, die spreekt namens 9000 ondernemers in de mobiliteitssector, is blij met de regeling die tot nu toe voorbehouden was aan zakelijke rijders via een lagere bijtelling. Naast de subsidie voor elektrische auto's zouden particulieren een slooppremie moeten ontvangen zodat "twee vliegen in een klap" worden gevangen.

Het BOVAG-idee, ook voor de aanschaf van een zuinigere benzineauto ligt al een tijdje in Den Haag. "We hopen dat het kabinet er snel werk van maakt", aldus BOVAG-voorzitter Han ten Broeke.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit lager na oplaaiend conflict in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.

2 uur geleden
Amerikaanse waakhond en 22 staten klagen Amazon aan om misleiding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.

3 uur geleden
AEX sluit met verlies, SBM Offshore winnaar op het Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.

7 uur geleden
Decathlon wil positie in Franse bergen verbeteren via Sport 2000

VILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.

8 uur geleden
Wall Street daalt na oplopende spanningen in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.

9 uur geleden
Industrie VS gaat veel meer afweer tegen ballistische raket maken

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.

9 uur geleden
Lichte stijging inflatie in Duitsland in augustus

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.

10 uur geleden