Aankomst MH17-slachtoffers herdacht op vliegbasis Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Op de vliegbasis in Eindhoven is herdacht dat tien jaar geleden de eerste veertig slachtoffers van de vliegramp met de MH17 arriveerden. In de drie opvolgende dagen in 2014 kwamen nog eens 187 kisten aan en in de maanden daarna nog enkele tientallen, tot een totaal van 296 slachtoffers. Twee van de omgekomenen zijn nooit teruggevonden.
Bij het monument De Verbinding op de vliegbasis stonden nabestaanden en vertegenwoordigers van de gemeente Eindhoven, Nederland en Oekraïne stil bij de ceremoniële ontvangst van de lichamen. Tien jaar geleden waren koning Willem-Alexander, koningin Máxima en premier Mark Rutte aanwezig. De beelden van de lange colonne rouwauto's die over de verlaten snelweg naar Hilversum reed gingen de hele wereld over.
"Wat voelde als een komma blijkt uiteindelijk een punt", citeerde de Eindhovense locoburgemeester Rik Thij uit het gedicht 'Uitgezwaaid' van Merel Morre. Hij herinnerde zich de "oorverdovende stilte terwijl de kisten één voor één uit de vliegtuigen werden gedragen".
Op het moment dat tien jaar geleden de eerste Hercules met de stoffelijke overschotten op Eindhoven landde, namen de aanwezigen twee minuten stilte in acht. Initiatiefnemer Anton Kotte, die zijn zoon, schoondochter en kleinzoon bij de ramp verloor, toonde een compilatie van beelden van de aankomst van de kisten met slachtoffers en de reis naar Hilversum. Daar werden 296 van de 298 slachtoffers van de ramp geïdentificeerd.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.
11 uur geledenWILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.
12 uur geleden