Aankomende vluchten Schiphol vertraagd door harde wind
SCHIPHOL (ANP) - Aankomende vluchten op Schiphol hebben vrijdagochtend nog te maken met vertragingen als gevolg van een harde westenwind. Dat laat een woordvoerder van de luchthaven weten. Op donderdag werden tientallen vluchten geannuleerd vanwege de harde wind die dag. Volgens de zegsman vallen op vrijdag slechts enkele vluchten uit, wat vooral te maken heeft met de annuleringen op donderdag.
Door de harde wind zijn er minder banen beschikbaar op Schiphol dan gewoonlijk. Als gevolg daarvan kunnen minder vluchten tegelijkertijd of relatief kort na elkaar landen. Vandaar dat er vertraging ontstaat. Schiphol verwacht later op de dag weer volgens het normale vluchtschema te opereren.
Door storm Benjamin gold vanaf donderdagmiddag code oranje in de westelijke kustprovincies, omdat er daar kans was op zeer zware windstoten. Vrijdagochtend geldt er nog code geel in een deel van Nederland. Het KNMI waarschuwt dat vrijdag aan de kust vooral het verkeer nog hinder van de wind kan ondervinden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
11 uur geleden