Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aankomende president Trump aangekomen in Washington

Aankomende president Trump aangekomen in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump is zaterdagavond aangekomen in Washington, waar hij maandag wordt ingezworen als de 47e president van de Verenigde Staten. De aankomende president, zijn vrouw Melania, dochter Ivanka en schoonzoon Jared Kushner arriveerden in een vliegtuig dat de huidige president Joe Biden naar Palm Beach in Florida had gestuurd om hen op te halen.

Trump vertrok na aankomst op vliegveld Dulles meteen naar een golfclub in de naastgelegen staat Virginia, waar zaterdagavond een feest voor hem is georganiseerd. Daar treden onder meer tenor Christopher Macchio en Elvis-imitator Leo Days op. Het feest, waarvoor vijfhonderd gasten zijn uitgenodigd, wordt afgesloten met een vuurwerkshow.

De 78-jarige Trump woont zondag een bijeenkomst bij met aanhangers in de Capital One Arena in het centrum van Washington. Na zijn inauguratie maandag wordt er opnieuw een dergelijke 'rally' gehouden waarbij Trump aanwezig is.

Meer uit Buitenland

Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

35 minuten geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

1 uur geleden
Voorzitter EU-regeringsleiders roept Orbán tot de orde

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is door voorzitter van de EU-leiders António Costa terechtgewezen. In een brief aan Orbán schrijft Costa dat leiders gebonden zijn aan hun besluit, als daarover consensus is bereikt. De EU-leiders zijn in december unaniem akkoord gegaan met een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. De Hongaarse premier blokkeert dit nu. Dat kan niet, stelt Costa. Hij roept Orbán op zijn blokkade tegen de lening op te heffen.

1 uur geleden
Dit jaar al meer dan 600 migranten omgekomen in Middellandse Zee

GENÈVE (ANP) - Sinds het begin van dit jaar zijn er zeker 606 migranten omgekomen in de Middellandse Zee, meldt de VN-migratieorganisatie IOM. Sinds het agentschap cijfers hierover begon bij te houden in 2014 zijn er niet eerder zoveel doden gevallen aan het begin van het jaar.

1 uur geleden
Omstreden Mandelson meegenomen door politie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson is meegenomen uit zijn huis door de Britse politie. Dat meldt de Britse krant The Times. De politie laat weten een 72-jarige man te hebben gearresteerd.

1 uur geleden
Nog geen oplossing in zicht voor veto Hongarije tegen lening Kyiv

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse blokkade tegen een nieuw EU-sanctiepakket tegen Rusland en een lening van 90 miljard euro aan Oekraïne drijft EU-buitenlandchef Kaja Kallas welhaast tot wanhoop. En met haar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken die maandag in Brussel vergaderden. De Europese Commissie werkt hard aan een oplossing, vertellen EU-bronnen, maar het is niet zeker of die er snel komt.

1 uur geleden
Tientallen doden sinds operatie tegen Mexicaanse kartelbaas

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Bij de federale operatie tegen de Mexicaanse kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, en door de daaropvolgende onrust zijn in totaal zeker 74 mensen om het leven gekomen. Dat zei de Mexicaanse minister van Veiligheid Omar Hamid García Harfuch maandag.

2 uur geleden