Aankomend Eurocommissaris Hoekstra neemt ontslag als minister
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) heeft zijn ontslag ingediend bij koning Willem-Alexander. Hij is de beoogde opvolger van Frans Timmermans als Nederlands vertegenwoordiger in de Europese Commissie.
"Ik vond het een uitzonderlijke eer om mij als minister van Buitenlandse Zaken en als vicepremier in te zetten voor Nederland", schrijft Hoekstra op X, voorheen Twitter. "De verschrikkelijke oorlog van Rusland tegen Oekraïne was bepalend voor mijn ministerschap."
Minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) neemt de taken van Hoekstra voorlopig waar. Zij dankt hem voor zijn "tomeloze inzet" en "goede samenwerking".
Hoekstra was ook vicepremier van het CDA. Partijleider Henri Bontenbal komt later met een nieuwe minister van Buitenlandse Zaken, en bepaalt ook wie de nieuwe vicepremier wordt. "Een aantal mensen van ons zal dat kunnen doen", zegt demissionair CDA-minister Hugo de Jonge (Wonen), die vicepremier was in het vorige kabinet. Hij kan niet zeggen wanneer de nieuwe namen bekend gemaakt worden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
6 uur geleden