Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aankomend bewindsman: niet Kamer maar rechter bepaalt of leus kan

Aankomend bewindsman: niet Kamer maar rechter bepaalt of leus kan

DEN HAAG (ANP) - Niet de Tweede Kamer maar de rechter bepaalt of leuzen die bij demonstraties worden geroepen door de beugel kunnen of niet. Dat heeft beoogd staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming) gezegd in een hoorzitting in de Tweede Kamer.

De Kamer nam onlangs met een nipte meerderheid een motie aan die oproept de omstreden pro-Palestijnse leus 'from the river to the sea' altijd te beschouwen als een oproep tot geweld. Dat zou de uitspraak strafbaar maken, terwijl het gerechtshof in Amsterdam vorig jaar heeft bepaald dat dit niet zo is.

DENK-Kamerlid Ismail el Abassi wilde van Struycken weten hoe hij als bewindsman met deze tegenstelling om zou gaan. Als antwoord benadrukte de door NSC voorgedragen kandidaat-bewindsman dat het van belang is dat de rechterlijke macht gerespecteerd wordt. "En de uitspraken dus ook."

Struycken noemde het "natuurlijk uitstekend" als er debat is over de vraag of bepaalde uitspraken kunnen of niet. "Maar dat betekent nog niet dat rechters dan een andere beslissing zouden moeten nemen." Een dergelijke oproep vanuit de Kamer is "een bijdrage aan het debat die de rechter niet direct bindt", zei hij. "Tenzij de Kamer besluit de wet te wijzigen."

Meer uit Politiek

Politiek Utrecht wil overleg over aanlijnplicht in wolvengebied

UTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.

51 minuten geleden
Opkomstpercentage schommelt begin van de middag rond 20 procent

DEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.

3 uur geleden
Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

7 uur geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

7 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

7 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

7 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

7 uur geleden