Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers Zuid-Korea willen aanhouding geschorste president

Aanklagers Zuid-Korea willen aanhouding geschorste president

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in Zuid-Korea hebben om de aanhouding gevraagd van de geschorste president Yoon Suk-yeol. Yoon heeft drie keer een dagvaarding van het onderzoeksbureau voor corruptie genegeerd, dat het uitroepen van de militaire noodtoestand door de president onderzoekt.

De rechter moet nu beslissen of een aanhoudingsbevel wordt uitgevaardigd tegen Yoon. Een woordvoerder van de geschorste president zei dat hiervoor geen wettelijke basis is. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.

Yoon kondigde begin deze maand de militaire noodtoestand af als maatregel tegen de oppositie. De stap schokte de Zuid-Koreaanse politiek en samenleving. De president moest de maatregel intrekken, nadat die door het parlement was weggestemd. Elf dagen later nam het parlement een motie van afzetting tegen Yoon aan. Sindsdien is hij geschorst.

Het Constitutioneel Hof bepaalt of Yoon werkelijk wordt afgezet of dat hij mag terugkeren in zijn ambt. Vrijdag was de eerste voorbereidende zitting. Een verzoek van Yoons advocaten om uitstel werd afgewezen. Het hof moet binnen 180 dagen beslissen.

Meer uit Buitenland

Excuses Starmer aan Epstein-slachtoffers om aanstellen Mandelson

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.

25 minuten geleden
NAVO wijst naar Rusland en China na verlopen kernwapenverdrag

BRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.

26 minuten geleden
Letland stelt onderzoek in na vrijgave Epstein Files

VILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.

28 minuten geleden
Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

1 uur geleden
Ontvoerde gelovigen weer vrij na aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association ‌of Nigeria (CAN).

1 uur geleden
Oekraïne: Starlink-terminals van Rusland uitgezet

KYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland spreken nieuwe gevangenenruil af

ABU DHABI (ANP/AFP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.

1 uur geleden