Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers Zuid-Korea willen aanhouding geschorste president

Aanklagers Zuid-Korea willen aanhouding geschorste president

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in Zuid-Korea hebben om de aanhouding gevraagd van de geschorste president Yoon Suk-yeol. Yoon heeft drie keer een dagvaarding van het onderzoeksbureau voor corruptie genegeerd, dat het uitroepen van de militaire noodtoestand door de president onderzoekt.

De rechter moet nu beslissen of een aanhoudingsbevel wordt uitgevaardigd tegen Yoon. Een woordvoerder van de geschorste president zei dat hiervoor geen wettelijke basis is. Het zou voor het eerst in de Zuid-Koreaanse geschiedenis zijn dat een zittende president wordt aangehouden.

Yoon kondigde begin deze maand de militaire noodtoestand af als maatregel tegen de oppositie. De stap schokte de Zuid-Koreaanse politiek en samenleving. De president moest de maatregel intrekken, nadat die door het parlement was weggestemd. Elf dagen later nam het parlement een motie van afzetting tegen Yoon aan. Sindsdien is hij geschorst.

Het Constitutioneel Hof bepaalt of Yoon werkelijk wordt afgezet of dat hij mag terugkeren in zijn ambt. Vrijdag was de eerste voorbereidende zitting. Een verzoek van Yoons advocaten om uitstel werd afgewezen. Het hof moet binnen 180 dagen beslissen.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

1 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

1 uur geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

4 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

9 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

15 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden