Aanklagers VS willen dat Steve Bannon zes maanden celstraf krijgt
WASHINGTON (ANP) - Aanklagers in de Verenigde Staten willen dat Steve Bannon een half jaar celstraf en een boete van 200.000 dollar (ruim 204.000 euro) krijgt. De voormalige adviseur van oud-president Donald Trump werd in juli schuldig bevonden aan minachting van het Congres.
Bannon negeerde een dagvaarding van een parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. De jury achtte hem schuldig aan twee overtredingen: het weigeren om te getuigen voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden en het weigeren om die commissie documenten te verstrekken. Bannon hoort zijn straf op 21 oktober.
De commissie wilde Bannons getuigenis horen omdat de oud-adviseur onder meer op de dag voor de bestorming meermaals contact had met Trump. Op diezelfde dag zei Bannon in zijn podcast dat "morgen de hel losbreekt". Relschoppers drongen een dag later het Capitool in Washington binnen, nadat Trump zijn aanhangers had opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt dat de onderhandelingsperiode van zestig dagen, die onderdeel is van een akkoord met Iran, donderdag is ingegaan. In die periode geldt een staakt-het-vuren tussen de twee landen en Israël en moet verder worden gepraat over een definitief vredesplan.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Parijs heeft Palestijnse burgers en journalisten ereburger gemaakt van de Franse hoofdstad, als symbolisch gebaar van steun voor "het lijden van het Palestijnse volk". De burgemeester van Parijs, Emmanuel Grégoire, kondigde dit aan in aanwezigheid van de Palestijnse vertegenwoordiger in het land, Hala Abou Hassira.
16 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft gewaarschuwd voor een aanstaand offensief op de Soedanese stad el-Obeid, met mogelijk "catastrofale gevolgen" voor de bevolking. Ook tientallen landen, waaronder Nederland, hebben alarm geslagen over de situatie in de stad, die de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) mogelijk snel kunnen innemen.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen hoopt dat voor de zomer de EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne ook op andere onderwerpen kunnen starten. Maandag zijn de officiële toetredingsonderhandelingen begonnen met het eerste cluster, over de rechtsstaat. Von der Leyen hoopt dat de onderhandelingen over de vijf andere thematische clusters nog in juli kunnen worden geopend. Dat zei ze donderdag bij aankomst op de top van EU-regeringsleiders.
58 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het belang van een goede relatie met de Verenigde Staten onderstreept. Die band staat enigszins onder druk nu de Amerikanen een deal hebben gesloten met Iran over een einde aan de oorlogen in het Midden-Oosten, inclusief Libanon. Internationale media schreven dat Israël niet blij is met die overeenkomst.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Drie NAVO-landen hebben bij nader inzien toch weer minder uitgegeven aan hun verdediging dan afgesproken, zeggen NAVO-bronnen. Tsjechië, Slovenië en Albanië blijken het afgesproken minimum vorig jaar niet te hebben gehaald, terwijl ze eigenlijk al moeten toewerken naar een nog veel hoger defensiebudget. De Verenigde Staten dreigen met consequenties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft donderdag gezegd dat er "geen nieuwe Europese schuld mag komen". Hij zei dat bij aankomst in Brussel, waar de EU-regeringsleiders donderdag en vrijdag hun top houden. De EU-meerjarenbegroting 2028-2034 is een van de belangrijke, en heikele, agendapunten.
1 uur geleden