Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers VS willen dat Steve Bannon zes maanden celstraf krijgt

Aanklagers VS willen dat Steve Bannon zes maanden celstraf krijgt

WASHINGTON (ANP) - Aanklagers in de Verenigde Staten willen dat Steve Bannon een half jaar celstraf en een boete van 200.000 dollar (ruim 204.000 euro) krijgt. De voormalige adviseur van oud-president Donald Trump werd in juli schuldig bevonden aan minachting van het Congres.

Bannon negeerde een dagvaarding van een parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. De jury achtte hem schuldig aan twee overtredingen: het weigeren om te getuigen voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden en het weigeren om die commissie documenten te verstrekken. Bannon hoort zijn straf op 21 oktober.

De commissie wilde Bannons getuigenis horen omdat de oud-adviseur onder meer op de dag voor de bestorming meermaals contact had met Trump. Op diezelfde dag zei Bannon in zijn podcast dat "morgen de hel losbreekt". Relschoppers drongen een dag later het Capitool in Washington binnen, nadat Trump zijn aanhangers had opgeroepen zich te verzetten tegen de uitslag van de presidentsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

9 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

9 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

11 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

16 uur geleden