Aanklagers VS willen Boeing voor de rechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen. Justitiebeambten zouden hebben vastgesteld dat het bedrijf een overeenkomst uit 2021 heeft geschonden die Boeing afschermde voor een strafrechtelijke aanklacht voor fraude naar aanleiding van twee dodelijke crashes in 2018 en 2019 met de 737 MAX-jet. Daarbij vielen 346 doden.
De deal uit 2021 bepaalde dat Boeing niet zou worden vervolgd voor het misleiden van toezichthouder Federal Aviation Administration (FAA), op voorwaarde dat het bedrijf zijn nalevingspraktijken zou herzien en regelmatige rapporten zou indienen. Boeing stemde ook in met een schikking van 2,5 miljard dollar (2,34 miljard euro).
Boeing weigerde commentaar te geven. Het bedrijf heeft eerder gezegd dat het de voorwaarden van de schikking uit 2021 heeft nageleefd.
Justitie en Boeing zijn nog in gesprek over een mogelijke oplossing en er is geen garantie dat er een proces komt, zeggen bronnen aan Reuters. Een strafklacht zou de zich ontvouwende crisis bij Boeing hoe dan ook nog verdiepen. Het bedrijf staat nu al toezicht van Amerikaanse aanklagers, toezichthouders en wetgevers nadat in januari een deurpaneel van een Boeing 737 MAX was gevlogen tijdens een vlucht van Alaska Airlines. Ook zijn er berichten geweest over problemen met de kwaliteitscontroles bij vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
4 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
8 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
11 uur geleden