Aanklagers VS willen Boeing voor de rechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen. Justitiebeambten zouden hebben vastgesteld dat het bedrijf een overeenkomst uit 2021 heeft geschonden die Boeing afschermde voor een strafrechtelijke aanklacht voor fraude naar aanleiding van twee dodelijke crashes in 2018 en 2019 met de 737 MAX-jet. Daarbij vielen 346 doden.
De deal uit 2021 bepaalde dat Boeing niet zou worden vervolgd voor het misleiden van toezichthouder Federal Aviation Administration (FAA), op voorwaarde dat het bedrijf zijn nalevingspraktijken zou herzien en regelmatige rapporten zou indienen. Boeing stemde ook in met een schikking van 2,5 miljard dollar (2,34 miljard euro).
Boeing weigerde commentaar te geven. Het bedrijf heeft eerder gezegd dat het de voorwaarden van de schikking uit 2021 heeft nageleefd.
Justitie en Boeing zijn nog in gesprek over een mogelijke oplossing en er is geen garantie dat er een proces komt, zeggen bronnen aan Reuters. Een strafklacht zou de zich ontvouwende crisis bij Boeing hoe dan ook nog verdiepen. Het bedrijf staat nu al toezicht van Amerikaanse aanklagers, toezichthouders en wetgevers nadat in januari een deurpaneel van een Boeing 737 MAX was gevlogen tijdens een vlucht van Alaska Airlines. Ook zijn er berichten geweest over problemen met de kwaliteitscontroles bij vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - Aanhoudende watersnood in Thailand heeft tientallen mensen het leven gekost. "De autoriteiten melden dat 33 mensen zijn omgekomen in zeven provincies, door oorzaken zoals plotselinge overstromingen, elektrocutie en verdrinking", aldus een regeringswoordvoerder.
54 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.
13 uur geleden