Aanklagers VS willen Boeing voor de rechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen. Justitiebeambten zouden hebben vastgesteld dat het bedrijf een overeenkomst uit 2021 heeft geschonden die Boeing afschermde voor een strafrechtelijke aanklacht voor fraude naar aanleiding van twee dodelijke crashes in 2018 en 2019 met de 737 MAX-jet. Daarbij vielen 346 doden.
De deal uit 2021 bepaalde dat Boeing niet zou worden vervolgd voor het misleiden van toezichthouder Federal Aviation Administration (FAA), op voorwaarde dat het bedrijf zijn nalevingspraktijken zou herzien en regelmatige rapporten zou indienen. Boeing stemde ook in met een schikking van 2,5 miljard dollar (2,34 miljard euro).
Boeing weigerde commentaar te geven. Het bedrijf heeft eerder gezegd dat het de voorwaarden van de schikking uit 2021 heeft nageleefd.
Justitie en Boeing zijn nog in gesprek over een mogelijke oplossing en er is geen garantie dat er een proces komt, zeggen bronnen aan Reuters. Een strafklacht zou de zich ontvouwende crisis bij Boeing hoe dan ook nog verdiepen. Het bedrijf staat nu al toezicht van Amerikaanse aanklagers, toezichthouders en wetgevers nadat in januari een deurpaneel van een Boeing 737 MAX was gevlogen tijdens een vlucht van Alaska Airlines. Ook zijn er berichten geweest over problemen met de kwaliteitscontroles bij vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1155, waaronder 304 sterfgevallen. Dat blijkt uit gegevens van de Congolese regering.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Koning Charles zal na de renovatie van Buckingham Palace volgend jaar niet in het paleis gaan wonen. Dat heeft het Britse koningshuis donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden Amerikaanse detentiefaciliteit die bekendstaat als Alligator Alcatraz is gesloten, melden de autoriteiten. Er zaten geen gevangenen meer en het centrum was niet langer nodig als noodfaciliteit, aldus de gouverneur van Florida, Ron DeSantis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Venezuela 150 miljoen dollar toegezegd nadat het land werd getroffen door twee zware aardbevingen. Zo'n 50 miljoen dollar moet naar organisaties gaan die al actief zijn in het land, en 100 miljoen naar een humanitair VN-fonds.
3 uur geledenANTIBES (ANP/AFP) - Italië en Frankrijk willen na het aflopen van de VN-vredesmissie UNIFIL een nieuwe vredesmacht opzetten in Libanon, melden de landen na afloop van een ontmoeting in het Franse Antibes. Ze zeggen te willen voorkomen dat er een machtsvacuüm ontstaat als het mandaat van UNIFIL eind dit jaar na lange tijd afloopt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van twee zware aardbevingen die kort na elkaar plaatsvonden in Venezuela is verder opgelopen naar 188, meldt voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Zo'n tweehonderd mensen zouden nog vastzitten onder het puin en er zijn minstens 1520 gewonden, aldus Rodriguez.
6 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
6 uur geleden