Aanklagers VS willen Boeing voor de rechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen. Justitiebeambten zouden hebben vastgesteld dat het bedrijf een overeenkomst uit 2021 heeft geschonden die Boeing afschermde voor een strafrechtelijke aanklacht voor fraude naar aanleiding van twee dodelijke crashes in 2018 en 2019 met de 737 MAX-jet. Daarbij vielen 346 doden.
De deal uit 2021 bepaalde dat Boeing niet zou worden vervolgd voor het misleiden van toezichthouder Federal Aviation Administration (FAA), op voorwaarde dat het bedrijf zijn nalevingspraktijken zou herzien en regelmatige rapporten zou indienen. Boeing stemde ook in met een schikking van 2,5 miljard dollar (2,34 miljard euro).
Boeing weigerde commentaar te geven. Het bedrijf heeft eerder gezegd dat het de voorwaarden van de schikking uit 2021 heeft nageleefd.
Justitie en Boeing zijn nog in gesprek over een mogelijke oplossing en er is geen garantie dat er een proces komt, zeggen bronnen aan Reuters. Een strafklacht zou de zich ontvouwende crisis bij Boeing hoe dan ook nog verdiepen. Het bedrijf staat nu al toezicht van Amerikaanse aanklagers, toezichthouders en wetgevers nadat in januari een deurpaneel van een Boeing 737 MAX was gevlogen tijdens een vlucht van Alaska Airlines. Ook zijn er berichten geweest over problemen met de kwaliteitscontroles bij vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
URDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is bereid de Russische president Vladimir Poetin te ontmoeten voor rechtstreekse gesprekken in Turkije. Dat zei hij zondag in een interview met de zender CNN Türk. "We zijn er klaar voor", antwoordde Zelensky op de vraag of hij bereid zou zijn Poetin in Turkije te ontmoeten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat op twee tankers explosies hebben plaatsgevonden nadat ze in de Straat van Hormuz op zeemijnen waren gevaren. Een van de schepen, een supertanker, staat in brand. Dat melden Iraanse staatsmedia, waaronder persbureau IRNA.
6 uur geledenLANSING (ANP/BLOOMBERG) - Afgevaardigde Haley Stevens, die de Democratische voorverkiezing voor een Senaatszetel namens de Amerikaanse staat Michigan verloor, heeft haar steun uitgesproken voor de Republikeinse kandidaat Mike Rogers. Hiermee is de breuk met de Democratische kandidaat Abdul El-Sayed definitief.
7 uur geleden