Aanklagers VS willen Boeing voor de rechter
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers adviseren het ministerie van Justitie dat het Boeing aanklaagt. De vliegtuigbouwer zou de voorwaarden hebben geschonden van een schikking rond twee dodelijke crashes met de geplaagde 737 MAX-toestellen. Dat melden bronnen aan persbureau Reuters.
Het ministerie van Justitie moet voor 7 juli beslissen of het Boeing zal vervolgen. Justitiebeambten zouden hebben vastgesteld dat het bedrijf een overeenkomst uit 2021 heeft geschonden die Boeing afschermde voor een strafrechtelijke aanklacht voor fraude naar aanleiding van twee dodelijke crashes in 2018 en 2019 met de 737 MAX-jet. Daarbij vielen 346 doden.
De deal uit 2021 bepaalde dat Boeing niet zou worden vervolgd voor het misleiden van toezichthouder Federal Aviation Administration (FAA), op voorwaarde dat het bedrijf zijn nalevingspraktijken zou herzien en regelmatige rapporten zou indienen. Boeing stemde ook in met een schikking van 2,5 miljard dollar (2,34 miljard euro).
Boeing weigerde commentaar te geven. Het bedrijf heeft eerder gezegd dat het de voorwaarden van de schikking uit 2021 heeft nageleefd.
Justitie en Boeing zijn nog in gesprek over een mogelijke oplossing en er is geen garantie dat er een proces komt, zeggen bronnen aan Reuters. Een strafklacht zou de zich ontvouwende crisis bij Boeing hoe dan ook nog verdiepen. Het bedrijf staat nu al toezicht van Amerikaanse aanklagers, toezichthouders en wetgevers nadat in januari een deurpaneel van een Boeing 737 MAX was gevlogen tijdens een vlucht van Alaska Airlines. Ook zijn er berichten geweest over problemen met de kwaliteitscontroles bij vliegtuigen.
Meer uit Buitenland
BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
31 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
1 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
2 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
4 uur geleden