Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers VS stoppen vervolging Russische bedrijven

Aanklagers VS stoppen vervolging Russische bedrijven

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse aanklagers willen de aanklachten intrekken tegen Russische bedrijven die ze beschuldigen van betrokkenheid bij het manipuleren van de verkiezingen in 2016. Zo moet worden voorkomen dat de beklaagden de hand kunnen leggen op gevoelige informatie, bericht The New York Times.

Aanklagers stelden in 2018 vervolging in tegen Concord Management en Concord Consulting, maar zien inmiddels geen brood meer in het voorzetten van die zaak. Een topmedewerker van Justitie zei tegen de krant dat Concord de zaak aangreep om vertrouwelijke informatie te bemachtigen.

De Amerikaanse autoriteiten zeggen dat de bedrijven een rol speelden bij het verspreiden van desinformatie en het zaaien van verdeeldheid via sociale media. Dat gebeurde in de aanloop naar de door Donald Trump gewonnen presidentsverkiezing.

Documenten

Aanklagers waarschuwden eerder al dat in documenten die gedeeld zouden kunnen worden met de verdediging informatie staat over de werkwijze van Amerikaanse onderzoekers en hun bronnen. Ze vreesden dat die gegevens op het internet zouden belanden.

Ook speelde mee dat de bedrijven, als ze schuldig waren bevonden, niet echt gestraft konden worden in de VS. Dertien Russische burgers en een ander bedrijf, het Internet Research Agency, worden daar nog wel strafrechtelijk aangepakt.

Meer uit Buitenland

VN hekelen plan Israël voor hulp aan Gazastrook als vijgenblad

NEW YORK/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De noodhulpcoördinator van de Verenigde Naties heeft een Israëlisch plan voor de distributie van hulp in de Palestijnse Gazastrook gehekeld als een "cynische bijzaak, een opzettelijke afleiding, een vijgenblad voor verder geweld en ontheemding". Volgens de Britse diplomaat Tom Fletcher wil Israël het gebied liever ontvolken.

2 uur geleden
De Niro krijgt ere-Palm: we vechten voor onze democratie

CANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.

3 uur geleden
Ook achterblijver Luxemburg nog dit jaar naar NAVO-budgetnorm

LUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.

3 uur geleden
Luchtaanval Israël doodt bekende Palestijnse journalist

CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.

4 uur geleden
Vakbond België zendt reclame uit in protest tegen Israël op ESF

BRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.

5 uur geleden
Trump stuurt Rubio naar Turkije voor vredesoverleg Oekraïne

RIYAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump stuurt zijn buitenlandminister Marco Rubio naar Turkije voor vredesoverleg later deze week met de Russen en Oekraïners. Het is nog onduidelijk hoe de Oekraïense en Russische delegatie zijn samengesteld.

6 uur geleden
Trump: VS heffen alle sancties tegen Syrië op

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten heffen alle sancties tegen Syrië op. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigd. Volgens Trump dienden de sancties een belangrijke functie, maar moet Syrië nu verder.

6 uur geleden