Aanklagers starten onderzoek naar Rubiales om kusschandaal
MADRID (ANP) - Aanklagers in Madrid zijn een voorlopig onderzoek begonnen naar het kusschandaal rond Luis Rubiales. Aan voetbalster Jenni Hermoso wordt gevraagd of ze een aanklacht wil indienen tegen de voorzitter van de Spaanse voetbalbond, die haar na de gewonnen WK-finale tegen Engeland een kus op haar mond gaf.
Omdat de finale in Sydney was, kan de betrokkenheid van de Spaanse aanklagers ingewikkeld liggen. De rechterlijke woordvoerder zegt dat "op basis van de duidelijke publieke verklaringen" van de 33-jarige Hermoso zij mogelijk het slachtoffer is geweest van een vermeende aanranding, aangezien er "geen enkele vorm van toestemming" lijkt te zijn geweest.
Radiozender Cadena Ser meldt dat Hermoso vijftien dagen de tijd heeft om een aanklacht in te dienen. Aanklagers gaan wellicht onderzoeken of Rubiales andere Spaanse wetten heeft overtreden. Hij dreigde met juridische stappen tegen Hermoso en beschuldigde haar van liegen nadat ze had gezegd dat de kus niet met wederzijdse toestemming was gebeurd.
Rubiales is door wereldvoetbalbond FIFA voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek. De Spaanse regering heeft de zaak doorverwezen naar een sporttribunaal, dat maandag voor het eerst bijeenkomt. De federatie houdt maandag ook opnieuw een spoedvergadering nadat spelers met een staking hadden gedreigd toen Rubiales weigerde af te treden.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
18 uur geleden