Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers starten onderzoek naar Rubiales om kusschandaal

Aanklagers starten onderzoek naar Rubiales om kusschandaal

MADRID (ANP) - Aanklagers in Madrid zijn een voorlopig onderzoek begonnen naar het kusschandaal rond Luis Rubiales. Aan voetbalster Jenni Hermoso wordt gevraagd of ze een aanklacht wil indienen tegen de voorzitter van de Spaanse voetbalbond, die haar na de gewonnen WK-finale tegen Engeland een kus op haar mond gaf.

Omdat de finale in Sydney was, kan de betrokkenheid van de Spaanse aanklagers ingewikkeld liggen. De rechterlijke woordvoerder zegt dat "op basis van de duidelijke publieke verklaringen" van de 33-jarige Hermoso zij mogelijk het slachtoffer is geweest van een vermeende aanranding, aangezien er "geen enkele vorm van toestemming" lijkt te zijn geweest.

Radiozender Cadena Ser meldt dat Hermoso vijftien dagen de tijd heeft om een aanklacht in te dienen. Aanklagers gaan wellicht onderzoeken of Rubiales andere Spaanse wetten heeft overtreden. Hij dreigde met juridische stappen tegen Hermoso en beschuldigde haar van liegen nadat ze had gezegd dat de kus niet met wederzijdse toestemming was gebeurd.

Rubiales is door wereldvoetbalbond FIFA voor negentig dagen geschorst in afwachting van het onderzoek. De Spaanse regering heeft de zaak doorverwezen naar een sporttribunaal, dat maandag voor het eerst bijeenkomt. De federatie houdt maandag ook opnieuw een spoedvergadering nadat spelers met een staking hadden gedreigd toen Rubiales weigerde af te treden.

Meer uit Voetbal

Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

29 minuten geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

54 minuten geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

1 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

10 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

12 uur geleden
Nottingham Forest klopt Aston Villa in halve finale Europa League

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest heeft op eigen veld met 1-0 gewonnen van Aston Villa in de halve finales van de Europa League. Een benutte strafschop van de Nieuw-Zeelander Chris Wood, die werd gegeven na een ongelukkige handsbal van de Fransman Lucas Digne, bracht na rust de beslissing in het Engelse onderonsje.

13 uur geleden