Aanklagers in beroep tegen verwerping zaak om documenten Trump
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat in beroep tegen het verwerpen van de strafzaak tegen oud-president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten. Dat meldt een woordvoerder van speciaal aanklager Jack Smith in een verklaring, naar aanleiding van de uitspraak eerder op maandag.
Trump zou bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten hebben meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Daarmee zou hij de nationale veiligheid in gevaar hebben gebracht. Ook zou Trump gevoelige informatie hebben achtergehouden, hebben samengespannen om het onderzoek tegen te werken en hebben gelogen over de documenten.
De rechter verwierp de zaak omdat de benoeming van speciale aanklager Jack Smith volgens hem in strijd was met de grondwet, omdat hij die functie niet eerst officieel heeft gekregen van de president of de Senaat.
Smith is ook de aanklager in de zaak tegen Trump die draait om zijn poging om zijn verkiezingsnederlaag terug te draaien. Trumps advocaten hebben in die zaak niet geprobeerd om Smith van de zaak af te halen.
Meer uit Buitenland
LUIK (ANP) - De grote natuurbrand die woedt in het oosten van België, breidt zich niet verder uit richting Duitsland. Dat meldt omroep WDR. De brand naderde zondagavond opnieuw de grensstad Monschau, waarbij tientallen mensen ook geëvacueerd moesten worden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft berichten uitgewisseld met iemand die zich voordeed als de stafchef van het Witte Huis, Susie Wiles. Dat melden functionarissen aan nieuwssite Politico. Binnen de Britse regering zou zijn gevreesd dat de telefoon van de stafchef opnieuw was gehackt.
2 uur geledenBELGOROD (ANP/AFP) - Zes mensen zijn omgekomen door een Oekraïense raketaanval op de Russische grensregio Belgorod. Dat meldt waarnemend gouverneur Aleksandr Sjoevajev maandag op de Russische berichtendienst MAX. Volgens Sjoevajev raakten ook vier mensen gewond, onder wie een 14-jarig kind.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil dit najaar de sancties tegen Rusland fors uitbreiden. Ze zegt tegen de Duitse krant Die Welt met de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne te komen.
4 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Vietnam wil het grote verschil tussen het aantal geboren jongens en meisjes terugdringen. In 2035 moeten er ongeveer 106 jongens per 100 meisjes worden geboren, wat geldt als de natuurlijke verhouding. Vorig jaar waren dat nog 110 jongens.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Hayden Panettiere is op 36-jarige leeftijd overleden. Haar vertegenwoordiger heeft haar overlijden bevestigd aan ABC News. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
4 uur geledenMANDELIEU-LA-NAPOULE (ANP) - Tien mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een botsing tussen twee boten voor de Zuid-Franse kust. Drie van hen raakten zwaargewond. Hulpdiensten zoeken naar iemand die mogelijk wordt vermist, melden lokale media, waaronder Nice-Matin.
4 uur geleden