Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers in beroep tegen verwerping zaak om documenten Trump

Aanklagers in beroep tegen verwerping zaak om documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat in beroep tegen het verwerpen van de strafzaak tegen oud-president Donald Trump over het achterhouden van geheime documenten. Dat meldt een woordvoerder van speciaal aanklager Jack Smith in een verklaring, naar aanleiding van de uitspraak eerder op maandag.

Trump zou bij zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 allerlei documenten hebben meegenomen naar zijn landgoed in Mar-a-Lago. Daarmee zou hij de nationale veiligheid in gevaar hebben gebracht. Ook zou Trump gevoelige informatie hebben achtergehouden, hebben samengespannen om het onderzoek tegen te werken en hebben gelogen over de documenten.

De rechter verwierp de zaak omdat de benoeming van speciale aanklager Jack Smith volgens hem in strijd was met de grondwet, omdat hij die functie niet eerst officieel heeft gekregen van de president of de Senaat.

Smith is ook de aanklager in de zaak tegen Trump die draait om zijn poging om zijn verkiezingsnederlaag terug te draaien. Trumps advocaten hebben in die zaak niet geprobeerd om Smith van de zaak af te halen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

36 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

1 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

3 uur geleden