
Aanklagers eisen 30 tot 55 jaar celstraf voor Ghislaine Maxwell
NEW YORK (ANP/RTR) - Amerikaanse aanklagers hebben 30 tot 55 jaar celstraf geëist tegen Ghislaine Maxwell, die eind vorig jaar schuldig werd bevonden aan het ronselen van meisjes om misbruikt te worden door de steenrijke Jeffrey Epstein. De rechter legt de uiteindelijke straf op 28 juni op.
In een document dat de aanklagers bij de rechtbank van New York indienden, schreven ze dat het gedrag van Maxwell "schokkend roofachtig" was. "Ze had de gewoonte kwetsbare slachtoffers op te zoeken, wat haar perspectief dat worstelende jonge meisjes gezien kunnen worden als wegwerpbare objecten reflecteert."
Advocaten van Maxwell probeerden eerder dit jaar nog een nieuw proces te starten, omdat een van de juryleden volgens hen misleidende antwoorden had gegeven tijdens de selectie van de jury. Hij had verzwegen dat hijzelf slachtoffer was van seksueel misbruik. De rechter wees het verzoek in maart af.
Maxwell had tussen 1994 en 2004 een relatie met Epstein. De multimiljonair pleegde in 2019 zelfmoord toen hij in de gevangenis in afwachting was van een misbruikzaak tegen hem.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De bevolking van Israël mag vrijdagavond de schuilkelders weer verlaten. De Israëlische krijgsmacht heeft dat medegedeeld nadat Iran een reeks raketaanvallen had uitgevoerd. Wel worden de mensen opgedragen voorlopig in de buurt van schuilkelders te blijven.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iraanse media melden dat de tegenaanval van Iran is begonnen en dat het land honderden ballistische raketten heeft afgevuurd. Het Israëlische leger meldt dat er twee aanvalsgolven waren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft in een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu de Israëlische aanvallen op Iran veroordeeld. Poetin belde ook met de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt het Kremlin.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Veertig pro-Palestijnse activisten die wilden deelnemen aan een mars naar de Gazastrook, zijn vrijdag tegengehouden toen ze de Egyptische hoofdstad Caïro probeerden te verlaten. Volgens de organisatoren van de Global March on Gaza werden bij een controlepost hun paspoorten ingenomen en werden ze gedwongen in de hitte te wachten. Wat verder met hen is gebeurd, is niet bekend. Vijftien anderen zouden hun hotels niet mogen verlaten.
1 uur geleden