Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers adviseren zwijggeldzaak tegen Trump te pauzeren

Aanklagers adviseren zwijggeldzaak tegen Trump te pauzeren

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanklagers in New York adviseren om de zwijggeldzaak waarin aankomend president Donald Trump is veroordeeld te pauzeren, zodat Trump een verzoek kan indienen om de zaak te laten vervallen naar aanleiding van zijn verkiezingswinst. Een rechtbank in New York beslist naar verwachting later dinsdag of de veroordeling tegen Trump in stand blijft.

De aanklagers schrijven de rechtbank ervoor open te staan om de procedures stil te leggen zolang Trump president is. Wel zegt hoofdaanklager Alvin Bragg "te zullen vechten om de zaak in leven te houden", staat in de brief. "We hebben veel respect voor het ambt van de president, zijn ons bewust van de eisen en verplichtingen van het presidentschap en erkennen dat de inauguratie van de verdachte ongekende juridische vragen oproept. Maar hebben ook veel respect voor de fundamentele rol van de jury."

Trump zou op 26 november zijn straf horen. Die kan oplopen tot vier jaar cel. Zijn advocaten willen echter dat de veroordeling wordt geschrapt naar aanleiding van een uitspraak van het hooggerechtshof in juli. Het hof oordeelde dat presidenten verregaande onschendbaarheid tegen strafrechtelijke vervolging genieten.

Strafzaak

De Republikein werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan pornoster Stormy Daniels. Volgens zijn verdediging dateert het bewijs dat in de zaak tegen hem werd gebruikt grotendeels uit de tijd toen hij nog president was.

In een reactie spreekt Trumps voormalige campagnewoordvoerder Steven Cheung van een "totale en definitieve overwinning voor president Trump en het Amerikaanse volk dat hem met overmacht heeft verkozen". Volgens Cheung zal het juridische team van Trump de officiële procedures in gang zetten om de zaak definitief te laten vervallen.

Meer uit Buitenland

Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

4 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

5 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iraanse minister haalt uit naar VS in aanloop naar einde bestand

TEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.

5 uur geleden
Libanon vraagt om half miljard euro voor humanitaire crisis

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.

7 uur geleden
Iran ontkent plannen voor executie van acht vrouwen

TEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.

7 uur geleden
Niet genoeg steun in EU voor opschorting deel verdrag met Israël

LUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.

7 uur geleden