Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklagers adviseren zwijggeldzaak tegen Trump te pauzeren

Aanklagers adviseren zwijggeldzaak tegen Trump te pauzeren

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanklagers in New York adviseren om de zwijggeldzaak waarin aankomend president Donald Trump is veroordeeld te pauzeren, zodat Trump een verzoek kan indienen om de zaak te laten vervallen naar aanleiding van zijn verkiezingswinst. Een rechtbank in New York beslist naar verwachting later dinsdag of de veroordeling tegen Trump in stand blijft.

De aanklagers schrijven de rechtbank ervoor open te staan om de procedures stil te leggen zolang Trump president is. Wel zegt hoofdaanklager Alvin Bragg "te zullen vechten om de zaak in leven te houden", staat in de brief. "We hebben veel respect voor het ambt van de president, zijn ons bewust van de eisen en verplichtingen van het presidentschap en erkennen dat de inauguratie van de verdachte ongekende juridische vragen oproept. Maar hebben ook veel respect voor de fundamentele rol van de jury."

Trump zou op 26 november zijn straf horen. Die kan oplopen tot vier jaar cel. Zijn advocaten willen echter dat de veroordeling wordt geschrapt naar aanleiding van een uitspraak van het hooggerechtshof in juli. Het hof oordeelde dat presidenten verregaande onschendbaarheid tegen strafrechtelijke vervolging genieten.

Strafzaak

De Republikein werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan pornoster Stormy Daniels. Volgens zijn verdediging dateert het bewijs dat in de zaak tegen hem werd gebruikt grotendeels uit de tijd toen hij nog president was.

In een reactie spreekt Trumps voormalige campagnewoordvoerder Steven Cheung van een "totale en definitieve overwinning voor president Trump en het Amerikaanse volk dat hem met overmacht heeft verkozen". Volgens Cheung zal het juridische team van Trump de officiële procedures in gang zetten om de zaak definitief te laten vervallen.

Meer uit Buitenland

'Filipijnse' burgemeester krijgt levenslang voor mensenhandel

MANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.

7 minuten geleden
Hongarije wil dat EU-geldstroom naar Oekraïne stopt om corruptie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.

39 minuten geleden
NAVO-ambassadeur VS: draag bevel over Europa aan Duitsland over

BERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.

41 minuten geleden
Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

2 uur geleden