Aanklagers adviseren zwijggeldzaak tegen Trump te pauzeren
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aanklagers in New York adviseren om de zwijggeldzaak waarin aankomend president Donald Trump is veroordeeld te pauzeren, zodat Trump een verzoek kan indienen om de zaak te laten vervallen naar aanleiding van zijn verkiezingswinst. Een rechtbank in New York beslist naar verwachting later dinsdag of de veroordeling tegen Trump in stand blijft.
De aanklagers schrijven de rechtbank ervoor open te staan om de procedures stil te leggen zolang Trump president is. Wel zegt hoofdaanklager Alvin Bragg "te zullen vechten om de zaak in leven te houden", staat in de brief. "We hebben veel respect voor het ambt van de president, zijn ons bewust van de eisen en verplichtingen van het presidentschap en erkennen dat de inauguratie van de verdachte ongekende juridische vragen oproept. Maar hebben ook veel respect voor de fundamentele rol van de jury."
Trump zou op 26 november zijn straf horen. Die kan oplopen tot vier jaar cel. Zijn advocaten willen echter dat de veroordeling wordt geschrapt naar aanleiding van een uitspraak van het hooggerechtshof in juli. Het hof oordeelde dat presidenten verregaande onschendbaarheid tegen strafrechtelijke vervolging genieten.
Strafzaak
De Republikein werd in mei als eerste oud-president ooit schuldig bevonden in een strafzaak. Een jury oordeelde dat Trump bedrijfsgegevens had vervalst om te verhullen dat hij via zijn voormalige advocaat Michael Cohen 130.000 dollar aan zwijggeld had overgemaakt aan pornoster Stormy Daniels. Volgens zijn verdediging dateert het bewijs dat in de zaak tegen hem werd gebruikt grotendeels uit de tijd toen hij nog president was.
In een reactie spreekt Trumps voormalige campagnewoordvoerder Steven Cheung van een "totale en definitieve overwinning voor president Trump en het Amerikaanse volk dat hem met overmacht heeft verkozen". Volgens Cheung zal het juridische team van Trump de officiële procedures in gang zetten om de zaak definitief te laten vervallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
22 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
8 uur geleden