Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen

Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen

NEW YORK (ANP/RTR) - De aanklager van New York zegt dat de zaak tegen oud-president Donald Trump draait om het betalen van zwijggeld aan drie personen. Behalve pornoactrice Stormy Daniels gaat het ook om een tweede vrouw, naar verluidt voormalig Playboymodel Karen McDougal, en een portier van Trump Tower. McDougal zou seks met Trump hebben gehad en de portier zou hebben beweerd dat Trump een buitenechtelijk kind heeft verwekt.

Volgens de aanklager Alvin Bragg kregen de vrouwen respectievelijk 130.000 en 150.000 dollar. De portier zou een bedrag van 30.000 dollar hebben ontvangen als zwijggeld. Dat zou allemaal zijn gebeurd tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Bragg vindt daarom dat Trump heeft geprobeerd de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen". Trump heeft volgens de aanklager zijn gedrag proberen te verbergen door zakelijke documenten te vervalsen. Trump heeft in de rechtbank gezegd niet schuldig te zijn aan alle aanklachten.

In de verklaring van de aanklager staat dat Trump met anderen "een plan orkestreerde om de presidentsverkiezingen te beïnvloeden". Dat zou zijn gedaan door ervoor te zorgen dat negatieve informatie over hem niet zou worden gepubliceerd.

De zaak gaat pas in december weer verder.

Meer uit Buitenland

Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

1 uur geleden
Amerikaans hof oordeelt tegen deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.

1 uur geleden
Trump op bezoek in overstromingsgebied Texas

HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.

2 uur geleden
Overleg over tweestatenoplossing Israël Palestina nu eind juli

NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.

4 uur geleden
Toeschouwer gedood bij stierenrennen in Zuid-Frankrijk

GÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.

4 uur geleden
Sloveense regering wil NAVO-referenda terugdraaien

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.

5 uur geleden
Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

6 uur geleden