Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen

Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen

NEW YORK (ANP/RTR) - De aanklager van New York zegt dat de zaak tegen oud-president Donald Trump draait om het betalen van zwijggeld aan drie personen. Behalve pornoactrice Stormy Daniels gaat het ook om een tweede vrouw, naar verluidt voormalig Playboymodel Karen McDougal, en een portier van Trump Tower. McDougal zou seks met Trump hebben gehad en de portier zou hebben beweerd dat Trump een buitenechtelijk kind heeft verwekt.

Volgens de aanklager Alvin Bragg kregen de vrouwen respectievelijk 130.000 en 150.000 dollar. De portier zou een bedrag van 30.000 dollar hebben ontvangen als zwijggeld. Dat zou allemaal zijn gebeurd tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Bragg vindt daarom dat Trump heeft geprobeerd de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen". Trump heeft volgens de aanklager zijn gedrag proberen te verbergen door zakelijke documenten te vervalsen. Trump heeft in de rechtbank gezegd niet schuldig te zijn aan alle aanklachten.

In de verklaring van de aanklager staat dat Trump met anderen "een plan orkestreerde om de presidentsverkiezingen te beïnvloeden". Dat zou zijn gedaan door ervoor te zorgen dat negatieve informatie over hem niet zou worden gepubliceerd.

De zaak gaat pas in december weer verder.

Meer uit Buitenland

RSF: afgelopen jaar 67 journalisten gedood, bijna helft in Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.

9 minuten geleden
Klimaatdienst EU: 2025 evenaart vermoedelijk een na warmste jaar

BONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.

46 minuten geleden
Cambodja voert 'tegenaanvallen' uit in grensgebied met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen uit Thailand.

49 minuten geleden
Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

3 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

3 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

3 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

3 uur geleden