Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen
NEW YORK (ANP/RTR) - De aanklager van New York zegt dat de zaak tegen oud-president Donald Trump draait om het betalen van zwijggeld aan drie personen. Behalve pornoactrice Stormy Daniels gaat het ook om een tweede vrouw, naar verluidt voormalig Playboymodel Karen McDougal, en een portier van Trump Tower. McDougal zou seks met Trump hebben gehad en de portier zou hebben beweerd dat Trump een buitenechtelijk kind heeft verwekt.
Volgens de aanklager Alvin Bragg kregen de vrouwen respectievelijk 130.000 en 150.000 dollar. De portier zou een bedrag van 30.000 dollar hebben ontvangen als zwijggeld. Dat zou allemaal zijn gebeurd tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Bragg vindt daarom dat Trump heeft geprobeerd de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen". Trump heeft volgens de aanklager zijn gedrag proberen te verbergen door zakelijke documenten te vervalsen. Trump heeft in de rechtbank gezegd niet schuldig te zijn aan alle aanklachten.
In de verklaring van de aanklager staat dat Trump met anderen "een plan orkestreerde om de presidentsverkiezingen te beïnvloeden". Dat zou zijn gedaan door ervoor te zorgen dat negatieve informatie over hem niet zou worden gepubliceerd.
De zaak gaat pas in december weer verder.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
6 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
9 uur geleden