Aanklager: zaak tegen Trump draait om zwijggeld aan 3 personen
NEW YORK (ANP/RTR) - De aanklager van New York zegt dat de zaak tegen oud-president Donald Trump draait om het betalen van zwijggeld aan drie personen. Behalve pornoactrice Stormy Daniels gaat het ook om een tweede vrouw, naar verluidt voormalig Playboymodel Karen McDougal, en een portier van Trump Tower. McDougal zou seks met Trump hebben gehad en de portier zou hebben beweerd dat Trump een buitenechtelijk kind heeft verwekt.
Volgens de aanklager Alvin Bragg kregen de vrouwen respectievelijk 130.000 en 150.000 dollar. De portier zou een bedrag van 30.000 dollar hebben ontvangen als zwijggeld. Dat zou allemaal zijn gebeurd tijdens de verkiezingscampagne van 2016. Bragg vindt daarom dat Trump heeft geprobeerd de "integriteit van de verkiezingen te ondermijnen". Trump heeft volgens de aanklager zijn gedrag proberen te verbergen door zakelijke documenten te vervalsen. Trump heeft in de rechtbank gezegd niet schuldig te zijn aan alle aanklachten.
In de verklaring van de aanklager staat dat Trump met anderen "een plan orkestreerde om de presidentsverkiezingen te beïnvloeden". Dat zou zijn gedaan door ervoor te zorgen dat negatieve informatie over hem niet zou worden gepubliceerd.
De zaak gaat pas in december weer verder.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.
3 uur geledenDEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
14 uur geleden