Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager wil Tannane drie wedstrijden aan de kant hebben

Aanklager wil Tannane drie wedstrijden aan de kant hebben

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal heeft NEC-speler Oussama Tannane een schikkingsvoorstel gedaan van vier wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk. De Marokkaanse middenvelder werd zondag in de Gelderse derby tegen Vitesse (0-0) al na ruim 20 minuten met rood van het veld gestuurd, omdat hij in een duel met Kacper Kozlowski een slaande beweging had gemaakt.

Tannane en NEC hebben tot 14.00 uur de tijd om te reageren op het schikkingsvoorstel. Als ze het voorstel afwijzen, gaat de tuchtcommissie zich over de zaak buigen.

Ajax-verdediger Devyne Rensch kreeg een schikkingsvoorstel van één wedstrijd schorsing. Rensch werd zaterdag tegen FC Twente (0-0) van het veld gestuurd omdat hij de doorgebroken Ricky van Wolfswinkel neerhaalde. Rensch raakte bij die actie zelf geblesseerd en verliet het veld op een brancard. De verdediger mist zondag de Klassieker in Rotterdam. Ajax wil dan voorkomen dat Feyenoord een voorsprong van 8 punten neemt aan kop van de Eredivisie.

De Turkse middenvelder Dogan Erdogan van Fortuna Sittard kreeg een schikkingsvoorstel van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Erdogan moest zondag tegen PSV met rood van het veld. Fortuna gaf met tien spelers een voorsprong uit handen, maar kwam diep in de blessuretijd alsnog op gelijke hoogte: 2-2. Voor Erdogan was het al zijn tweede rode kaart dit seizoen.

Meer uit Voetbal

Messi zet record WK-topscorer aller tijden op twintig treffers

MIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.

1 uur geleden
Kaapverdië met drie geboren Rotterdammers tegen Argentinië op WK

MIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.

1 uur geleden
Egypte in achtste finale WK na zege op Australië na strafschoppen

ARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.

4 uur geleden
Media: duel Mexico-Engeland vanwege stormrisico vervroegd

MEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - ⁠De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Summerville na reacties WK-uitschakeling: geen plek voor racisme

DEN HAAG (ANP) - Crysencio Summerville stelt dat er geen plek is voor racisme. "Niet in het voetbal, niet in de maatschappij, nooit", schrijft de Oranje-international vrijdag op Instagram. Summerville reageerde daarmee op de racistische uitlatingen die online werden geplaatst nadat hij net als Justin Kluivert en Quinten Timber zijn penalty in de verloren strafschoppenserie tegen Marokko op het WK-voetbal had gemist. Oranje werd uitgeschakeld in de zestiende finales.

7 uur geleden
OM: onderzoek naar racistische reacties na WK-verlies al gestart

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie en de politie zijn al een onderzoek gestart naar discriminerende en racistische reacties op de Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dit zegt een woordvoerster van het Landelijk Expertisecentrum Discriminatie (LECD), dat valt onder het Openbaar Ministerie Amsterdam.

9 uur geleden
KNVB doet aangifte om racistische uitingen tegen Oranje-spelers

ZEIST (ANP) - De KNVB doet aangifte van groepsbelediging tegen personen die zich online racistisch hebben uitgelaten over Oranje-internationals na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko. Dat meldt de voetbalbond vrijdag.

10 uur geleden