Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager Washington noemt 40 aanklachten 'nog maar het begin'

Aanklager Washington noemt 40 aanklachten 'nog maar het begin'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De waarnemend hoofdaanklager van de Amerikaanse hoofdstad Washington zegt dat er tot nu toe veertig mensen zijn aangeklaagd vanwege hun rol bij de bestorming van het Capitool. Michael Sherwin noemt dit "nog maar het begin" van de juridische actie rond de rellen van woensdag.

Volgens de aanklager komen er snel nog eens vijftien aanklachten bij. Een persoon werd vlakbij het Capitool aangehouden met een militair wapen en een Molotovcocktail. Sherwin zegt dat honderden mensen sociale media aan het doorspitten zijn op zoek naar betrokkenen bij de aanval op het parlementsgebouw.

De hoofdaanklager zegt dat er uit kantoren van meerdere Congresleden spullen zijn gestolen. Onder meer documenten en elektrische apparaten. Volgens hem komt daardoor mogelijk de nationale veiligheid in gevaar, omdat er ook geheime documenten lagen.

Samenzwering

"We moeten nu gaan uitzoeken wat er precies is gestolen en wat voor informatie op die apparaten stond", aldus Sherwin.

Sherwin zei donderdag dat het een optie is om mensen aan te klagen voor samenzweren tegen de regering, ook kunnen mensen worden aangeklaagd voor het rellen en het deelnemen aan een opstand.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

9 minuten geleden
China hekelt uitspraken Trump over vrachtschip

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.

3 uur geleden
BBC: Jeffrey Epstein bracht misbruikslachtoffers onder in Londen

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.

3 uur geleden
Bron: Pentagon bekijkt opties voor straffen NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

7 uur geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

9 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

10 uur geleden