Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager van Trump met dood bedreigd

Aanklager van Trump met dood bedreigd

NEW YORK (ANP/DPA) - De New Yorkse aanklager Alvin Bragg die een onderzoek leidt naar de Amerikaanse ex-president Donald Trump, is met de dood bedreigd. In het gebouw met het kantoor van Bragg is een envelop afgeleverd met een kaart met daarop de tekst: Alvin, ik ga je vermoorden. In de envelop zat ook een wit poeder, maar dat bleek onschadelijk, melden Amerikaanse media.

Bragg onderzoekt het zwijggeld dat aan een pornoster is betaald die seks zou hebben gehad met Trump. Die betaling gebeurde kort voor de door Trump gewonnen presidentsverkiezingen in 2016, en mogelijk zijn met het zwijggeld de regels over de financiering van de verkiezingscampagne overtreden.

Trump echter spreekt over een politieke vervolging en waarschuwt op zijn socialemediaplatform Truth Social voor "mogelijk dood en verderf" als hij wordt aangeklaagd. De ex-president plaatste ook een fotomontage met een honkbalknuppel naast Bragg, die hij een ontaarde psychopaat noemt.

Meer uit Buitenland

Demonstraties in delen Parijs donderdag verboden

PARIJS (ANP/AFP) - In delen van Parijs is het donderdag verboden om te demonstreren, heeft de politie aangekondigd. Na de grote rellen van afgelopen weekend proberen de autoriteiten te voorkomen dat het de komende dagen weer uit de hand loopt.

12 minuten geleden
Cuba beschuldigt VS van druk op landen voor VN-stemming

HAVANA (ANP/RTR) - De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez stelt dat de Verenigde Staten dreigen met sancties voor landen die Cuba steunen bij een stemming in de Verenigde Naties. Volgende week stemmen alle lidstaten over een resolutie waarin wordt opgeroepen om de Amerikaanse blokkade van het eiland te beëindigen.

14 minuten geleden
Khamenei en Qalibaf bespreken ontwikkelingen VS-oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft de parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Qalibaf ontmoet en de ontwikkelingen in de oorlog met de Verenigde Staten en Israël besproken. Dit meldde de Iraanse staatsomroep IRIB.

2 uur geleden
Spaanse regering boos na uitspraken Milei over 'dictator' Sánchez

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft verontwaardigd gereageerd op de uitspraken die de Argentijnse president Javier Milei tijdens zijn bezoek aan Madrid heeft gedaan. Hij noemde de Spaanse premier Pedro Sánchez onder meer een "dictator" en riep de Spanjaarden op om hem weg te stemmen bij de verkiezingen van volgende maand. Het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt deze "inmenging" van Milei.

2 uur geleden
Netanyahu: dreiging elimineren kan alleen door omverwerpen Iran

DIMONA (ANP/AFP) - De enige manier waarop de dreiging vanuit Iran weggenomen kan worden is door het regime ten val te brengen, heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd. Hij zei deze opdracht ook te hebben gegeven aan de Israëlische krijgsmacht en de geheime dienst Mossad.

3 uur geleden
Avondklok in Parijs opnieuw verlengd

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De politie in Parijs heeft aangekondigd de avondklok in delen van de stad te verlengen. Het is de derde opeenvolgende nacht met beperkende maatregelen. De avondklok geldt van woensdagavond 23.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur.

4 uur geleden
Griekse jongeren en docenten demonstreren voor beter onderwijs

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden demonstranten zijn in Griekenland de straat opgegaan om meer overheidsgeld voor onderwijs, betere onderwijsfaciliteiten en minder volle klaslokalen te eisen. Onder hen zijn scholieren, studenten en docenten.

5 uur geleden