Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager: Trump was ‘chef ophitser’ van Capitoolbestorming

Aanklager: Trump was ‘chef ophitser’ van Capitoolbestorming

WASHINGTON (ANP) - Voormalig president Trump was "chef ophitser" van de mensen die vorige maand het Amerikaanse parlement bestormden. Dat betoogde afgevaardigde Jamie Raskin, het hoofd van het aanklagersteam, tijdens de tweede dag van het impeachmentproces tegen Trump. Dinsdag besloot een meerderheid van de Senaat dat het proces tegen hem grondwettelijk is.

"Hij moet veroordeeld worden", zei Raskin tegen de senatoren. De meute werd volgens hem tot de opstand aangezet door Trump. "Ze deden het voor hem en zagen het als hun patriottische plicht", aldus mede-aanklager Joe Neguse.

Het team van aanklagers zal urenlang bewijzen aandragen waaruit moet blijken dat Trump tot de opstand heeft aangezet en geen "onschuldige omstander" was. En toen de bestorming in geweld ontaardde en de meute het parlement binnendrong verzuimde Trump zijn plicht als opperbevelhebber om het geweld te stoppen, betoogde Raskin.

Ongeldig argument

Trump had in een toespraak opgeroepen tot protest tegen de "gestolen verkiezingen". Hij riep aanhangers op te vechten tegen de vermeende diefstal, want "anders zul je geen land meer hebben". "We zullen nooit opgeven", zei Trump.

Het argument van vrijheid van meningsuiting dat zijn advocaten hebben aangedragen is volgens Raskin ongeldig. "Hij heeft geen geloofwaardige grondwettelijke verdediging", concludeerde hij.

Na de Democratische aanklagers komen de advocaten van Trump aan het woord.

Meer uit Buitenland

Congo: aantal bevestigde ebolagevallen opgelopen tot bijna 1800

KINSHASA (ANP) - Het aantal bevestigde gevallen van ebola in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot 1759, waaronder 600 doden. Dit blijkt uit overheidsgegevens die woensdag zijn vrijgegeven.

1 uur geleden
Trump dreigt Iran met nog zwaardere aanvallen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gedreigd met nog fellere aanvallen. De militaire acties van de VS zijn een vergelding voor het beschieten van schepen in de Straat van Hormuz door Iran, liet hij weten op zijn platform Truth Social.

1 uur geleden
Politie New York arresteert verdachte schietpartij Coney Island

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een man gearresteerd voor de schietpartij in Coney Island op de avond van 4 juli, meldt ABC News. Daarbij raakten acht mensen gewond, onder wie vier kinderen.

1 uur geleden
Starmer: Erdogan gaf pistolen aan NAVO-leiders

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft aan elke leider die deze week aanwezig was bij de NAVO-top in Ankara een pistool cadeau gedaan, zo liet de Britse premier Keir Starmer weten.

3 uur geleden
Leger VS meldt nieuwe aanvallen op Iran

LONDEN/BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran om de dreiging van dat land tegen de scheepvaart in de Straat van Hormuz tegen te gaan. De aanval komt kort nadat president Donald Trump had gezegd dat de wapenstilstandsovereenkomst wat hem betreft niet meer bestaat. Hij kondigde nieuwe aanvallen aan.

4 uur geleden
Trump: Syrië wordt van terrorismelijst gehaald

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten Syrië van een lijst met landen te halen die terrorisme financieren, meldt persbureau Reuters op basis van een brief die Trump stuurde aan de Syrische president Ahmed al-Sharaa. Het Amerikaanse Congres heeft 45 dagen om het besluit te beoordelen voordat het definitief wordt.

5 uur geleden
Rechter geeft miljoenenvergoeding vrij in Trump-Carroll-zaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft groen licht gegeven voor de uitbetaling van miljoenen aan schadevergoeding voor E. Jean Carroll. Daarmee ontvangt de columnist en schrijver nu omgerekend bijna 5,1 miljoen euro van president Donald Trump.

6 uur geleden