Aanklager: Trump steunde meute die Capitool bestormde
WASHINGTON (ANP) - Hoofd van de aanklagers Jamie Raskin heeft tijdens zijn slotpleidooi in het proces in de Amerikaanse Senaat tegen Donald Trump gezegd dat "het nu zonder twijfel duidelijk is dat Trump de acties van de meute steunde" op 6 januari. "En dus moet hij worden veroordeeld. Zo simpel is het."
Raskin zei dat de voormalig president de kant van de menigte koos die het Capitool bestormde en de parlementsleden, en ook zijn eigen vicepresident, niet beschermde. Zijn "plichtsverzuim stond centraal in het aanzetten tot opstand en was daar onlosmakelijk mee verbonden", aldus de aanklager.
De Republikeinse afgevaardigde Herrera Beutler zou naar eigen zeggen van de Republikeinse fractieleider in het Huis van Afgevaardigden, Kevin McCarthy, hebben gehoord dat Trump weigerde het Congres te hulp te schieten tijdens de bestorming van het Capitool op 6 januari. De onthulling van het telefoongesprek tussen Trump met McCarthy, "bevestigt dat Trump niets deed om de mensen in deze ruimte of in dit gebouw te helpen", zei Raskin. "President Trump moet worden veroordeeld voor de veiligheid en beveiliging van onze democratie en ons volk."
Madeleine Dean, een van de andere aanklagers, begon haar slotbetoog met het afspelen van een videomontage van beelden waarop de voormalig president keer op keer de bewering herhaalde dat de verkiezingen vervalst waren. "Donald Trump nodigde hen uit, zette hen aan en daarna leidde hij hen", aldus Dean over de meute die het parlementsgebouw bestormde.
De aanklagers hebben twee uur de tijd voor hun slotpleidooi, daarna komt de verdediging aan het woord.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Madrid geprotesteerd tegen het handelen van de overheid rond de situatie in Ceuta. Tienduizenden migranten kwamen daar eind juli in korte tijd de grens over vanuit Marokko. De demonstranten vinden dat de overheid gefaald heeft in het beschermen van de grenzen en willen vervroegde verkiezingen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne legt sancties op aan personen die betrokken waren bij de verkiezingen voor het Russische parlement op Oekraïens grondgebied. Dat meldt het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een verklaring. In meerdere door Rusland bezette Oekraïense regio's kon gestemd worden voor de verkiezingen.
2 uur geledenEKURHULENI (ANP/AFP) - In de Zuid-Afrikaanse gemeente Ekurhuleni is voor de tiende keer in twee maanden het lichaam van een vermoorde vrouw gevonden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen de doden en of er een seriemoordenaar actief is.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft tot nu toe zeker twee doden gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Eerder op zaterdag werd het lichaam van een jonge Amerikaanse vrouw aangetroffen tussen het puin. Er is niet bevestigd wie het andere slachtoffer is. De Griekse omroep ERT spreekt van vier gevonden lichamen.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen zijn gedood door Russische luchtaanvallen. Hij roept bondgenoten op om meer sancties tegen Moskou in te stellen, omdat de Russen bezig zouden zijn hun aanvallen te escaleren.
4 uur geleden