Aanklager start vooronderzoek naar vuurwerk bij PEC - Feyenoord
ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal heeft een vooronderzoek ingesteld naar de gebeurtenissen zondag bij de competitiewedstrijd PEC Zwolle - Feyenoord. Het duel in Zwolle moest een kwartier voor tijd bij een stand van 1-1 tijdelijk worden stilgelegd, omdat toeschouwers bekers bier en vuurwerk op het veld gooiden. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof stuurde de spelers van beide ploegen even naar de kleedkamer.
Het vuurwerk, dat werd gegooid uit een vak met aanhangers van PEC Zwolle, ontplofte vlakbij doelman Ofir Marciano van Feyenoord. De Israëliër liep daardoor een schram op zijn been op. Na een onderbreking van zo'n 10 minuten trok Feyenoord de wedstrijd naar zich toe via een doelpunt van Cyriel Dessers (1-2).
De aanklager heeft op basis van de binnengekomen rapporten besloten een vooronderzoek in te stellen. Uit dat onderzoek komt mogelijk een straf voor PEC Zwolle.
De club uit Overijssel riep de achterban begin deze week op om de ploeg op een positieve manier te ondersteunen. "Het is een kleine groep die het verpest voor een uitverkocht stadion. PEC is het gedrag meer dan zat", aldus de nummer 18 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
17 uur geleden