Aanklager start vooronderzoek naar vuurwerk bij PEC - Feyenoord
ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal heeft een vooronderzoek ingesteld naar de gebeurtenissen zondag bij de competitiewedstrijd PEC Zwolle - Feyenoord. Het duel in Zwolle moest een kwartier voor tijd bij een stand van 1-1 tijdelijk worden stilgelegd, omdat toeschouwers bekers bier en vuurwerk op het veld gooiden. Scheidsrechter Martin van den Kerkhof stuurde de spelers van beide ploegen even naar de kleedkamer.
Het vuurwerk, dat werd gegooid uit een vak met aanhangers van PEC Zwolle, ontplofte vlakbij doelman Ofir Marciano van Feyenoord. De Israëliër liep daardoor een schram op zijn been op. Na een onderbreking van zo'n 10 minuten trok Feyenoord de wedstrijd naar zich toe via een doelpunt van Cyriel Dessers (1-2).
De aanklager heeft op basis van de binnengekomen rapporten besloten een vooronderzoek in te stellen. Uit dat onderzoek komt mogelijk een straf voor PEC Zwolle.
De club uit Overijssel riep de achterban begin deze week op om de ploeg op een positieve manier te ondersteunen. "Het is een kleine groep die het verpest voor een uitverkocht stadion. PEC is het gedrag meer dan zat", aldus de nummer 18 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
12 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
15 uur geleden