Aanklager staakt zaak tegen gevangenisbewaarders Epstein
NEW YORK (ANP/RTR) - Twee gevangenisbewakers die dienst hadden de nacht dat zedendelinquent en miljardair Jeffrey Epstein in zijn cel zelfmoord pleegde, hoeven niet de gevangenis in. De aanklager heeft de zaak tegen de twee gestopt, omdat ze honderd uur taakstraf hebben uitgevoerd en zes maanden onder toezicht hebben gestaan.
Tova Noel en Michael Thomas gaven eerder al toe de veiligheidsrapporten bewust onjuist te hebben ingevuld in de bewuste nacht. Noel en Thomas zeiden dat ze regelmatig controles hadden uitgevoerd bij Epstein, terwijl dat niet het geval was. Ze sliepen of zaten op het internet in plaats van elke dertig minuten te checken hoe het ging met Epstein.
De miljardair was kort voor zijn zelfmoord opgepakt op verdenking van grootschalige kindermisbruik en kinderhandel. Zijn vertrouweling Ghislaine Maxwell werd woensdag schuldig bevonden in de misbruikzaak. Zij zou meisjes voor Epstein hebben geronseld. Wat voor straf ze krijgt is nog niet bekend. Haar advocaten hebben al aangegeven in beroep te gaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
4 uur geleden