Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager staakt zaak tegen gevangenisbewaarders Epstein

Aanklager staakt zaak tegen gevangenisbewaarders Epstein

NEW YORK (ANP/RTR) - Twee gevangenisbewakers die dienst hadden de nacht dat zedendelinquent en miljardair Jeffrey Epstein in zijn cel zelfmoord pleegde, hoeven niet de gevangenis in. De aanklager heeft de zaak tegen de twee gestopt, omdat ze honderd uur taakstraf hebben uitgevoerd en zes maanden onder toezicht hebben gestaan.

Tova Noel en Michael Thomas gaven eerder al toe de veiligheidsrapporten bewust onjuist te hebben ingevuld in de bewuste nacht. Noel en Thomas zeiden dat ze regelmatig controles hadden uitgevoerd bij Epstein, terwijl dat niet het geval was. Ze sliepen of zaten op het internet in plaats van elke dertig minuten te checken hoe het ging met Epstein.

De miljardair was kort voor zijn zelfmoord opgepakt op verdenking van grootschalige kindermisbruik en kinderhandel. Zijn vertrouweling Ghislaine Maxwell werd woensdag schuldig bevonden in de misbruikzaak. Zij zou meisjes voor Epstein hebben geronseld. Wat voor straf ze krijgt is nog niet bekend. Haar advocaten hebben al aangegeven in beroep te gaan.

Meer uit Buitenland

Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

21 minuten geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

1 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

1 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

1 uur geleden
President Brazilië hekelt Veiligheidsraad en Trump

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.

4 uur geleden
Macron beschuldigt Hezbollah van doden van Franse militair

BEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.

4 uur geleden
Leider Iran zegt dat Iran nederlagen aan vijand kan toedienen

TEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.

5 uur geleden