Aanklager Pennsylvania waarschuwt Trump-campagne om intimidatie
PHILADELPHIA (ANP) - Medewerkers van het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump moeten stoppen met het filmen van kiezers bij inzamelpunten voor briefstemmen, wat mogelijk neerkomt op intimidatie, waarschuwt justitie in de staat Pennsylvania volgens The New York Times. Volgens de openbaar aanklager van de staat valt de praktijk niet onder de controle-activiteiten die bij de stembus zijn toegestaan.
Trumps campagneteam diende vorige week in Philadelphia een klacht in bij de gemeente nadat een medewerker had gezien dat sommige kiezers twee of drie stembiljetten in de de inzamelbus gooiden. Een advocaat van Trumps campagneteam noemt het een "flagrante overtreding van de kieswet van Pennsylvania".
De strategie van het Republikeinse kamp in Philadelphia suggereert dat het doel van het campagneteam is om zoveel mogelijk kiezers aan te pakken die stembiljetten inleveren namens familieleden of andere bekenden. Volgens gemeentefunctionarissen hebben die kiezers niet zonder meer illegaal gehandeld. "Het inleveren van een stembiljet door een derde is in sommige gevallen toegestaan", antwoordde een gemeentejurist op een klacht van team Trump.
Aanklager van de staat Josh Shapiro, de hoogste wetshandhaver in de staat en een Democraat, haalde uit naar de methodes van Trumps campagneteam. "De wet in Pennsylvania staat toe dat stembuscontroleurs zeer discrete en specifieke taken uitvoeren - het filmen van kiezers bij inzamelpunten valt daar niet onder", zei Shapiro. "Ons hele stemsysteem is erop gebaseerd dat je stem privé is en dat je keuze om te stemmen persoonlijk is. Afhankelijk van de omstandigheden, is het fotograferen of filmen van stemmende kiezers mogelijk een vorm van intimidatie wat illegaal is."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
12 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
54 minuten geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geleden