Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager Pennsylvania waarschuwt Trump-campagne om intimidatie

Aanklager Pennsylvania waarschuwt Trump-campagne om intimidatie

PHILADELPHIA (ANP) - Medewerkers van het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump moeten stoppen met het filmen van kiezers bij inzamelpunten voor briefstemmen, wat mogelijk neerkomt op intimidatie, waarschuwt justitie in de staat Pennsylvania volgens The New York Times. Volgens de openbaar aanklager van de staat valt de praktijk niet onder de controle-activiteiten die bij de stembus zijn toegestaan.

Trumps campagneteam diende vorige week in Philadelphia een klacht in bij de gemeente nadat een medewerker had gezien dat sommige kiezers twee of drie stembiljetten in de de inzamelbus gooiden. Een advocaat van Trumps campagneteam noemt het een "flagrante overtreding van de kieswet van Pennsylvania".

De strategie van het Republikeinse kamp in Philadelphia suggereert dat het doel van het campagneteam is om zoveel mogelijk kiezers aan te pakken die stembiljetten inleveren namens familieleden of andere bekenden. Volgens gemeentefunctionarissen hebben die kiezers niet zonder meer illegaal gehandeld. "Het inleveren van een stembiljet door een derde is in sommige gevallen toegestaan", antwoordde een gemeentejurist op een klacht van team Trump.

Aanklager van de staat Josh Shapiro, de hoogste wetshandhaver in de staat en een Democraat, haalde uit naar de methodes van Trumps campagneteam. "De wet in Pennsylvania staat toe dat stembuscontroleurs zeer discrete en specifieke taken uitvoeren - het filmen van kiezers bij inzamelpunten valt daar niet onder", zei Shapiro. "Ons hele stemsysteem is erop gebaseerd dat je stem privé is en dat je keuze om te stemmen persoonlijk is. Afhankelijk van de omstandigheden, is het fotograferen of filmen van stemmende kiezers mogelijk een vorm van intimidatie wat illegaal is."

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

3 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

3 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

5 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

5 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

5 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden