Aanklager Pennsylvania waarschuwt Trump-campagne om intimidatie
PHILADELPHIA (ANP) - Medewerkers van het campagneteam van de Amerikaanse president Donald Trump moeten stoppen met het filmen van kiezers bij inzamelpunten voor briefstemmen, wat mogelijk neerkomt op intimidatie, waarschuwt justitie in de staat Pennsylvania volgens The New York Times. Volgens de openbaar aanklager van de staat valt de praktijk niet onder de controle-activiteiten die bij de stembus zijn toegestaan.
Trumps campagneteam diende vorige week in Philadelphia een klacht in bij de gemeente nadat een medewerker had gezien dat sommige kiezers twee of drie stembiljetten in de de inzamelbus gooiden. Een advocaat van Trumps campagneteam noemt het een "flagrante overtreding van de kieswet van Pennsylvania".
De strategie van het Republikeinse kamp in Philadelphia suggereert dat het doel van het campagneteam is om zoveel mogelijk kiezers aan te pakken die stembiljetten inleveren namens familieleden of andere bekenden. Volgens gemeentefunctionarissen hebben die kiezers niet zonder meer illegaal gehandeld. "Het inleveren van een stembiljet door een derde is in sommige gevallen toegestaan", antwoordde een gemeentejurist op een klacht van team Trump.
Aanklager van de staat Josh Shapiro, de hoogste wetshandhaver in de staat en een Democraat, haalde uit naar de methodes van Trumps campagneteam. "De wet in Pennsylvania staat toe dat stembuscontroleurs zeer discrete en specifieke taken uitvoeren - het filmen van kiezers bij inzamelpunten valt daar niet onder", zei Shapiro. "Ons hele stemsysteem is erop gebaseerd dat je stem privé is en dat je keuze om te stemmen persoonlijk is. Afhankelijk van de omstandigheden, is het fotograferen of filmen van stemmende kiezers mogelijk een vorm van intimidatie wat illegaal is."
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
5 uur geleden