Aanklager Parijs opent onderzoek naar davidsterren op gebouwen
PARIJS (ANP/AFP) - De openbaar aanklager in Parijs is een onderzoek begonnen naar davidsterren die zijn gespoten op gebouwen. De laatste exemplaren verschenen in de nacht van maandag op dinsdag in het zuiden van de metropool.
Het Joodse symbool dook afgelopen weekend ook al elders in de regio Parijs op. In Saint-Ouen ging de graffiti gepaard met teksten zoals "Palestina zal overwinnen". Het onderzoek van de aanklager draait om het beschadigen van andermans eigendommen met als verzwarende factor dat religie, ras of etniciteit de reden is. De maximale straf is een boete van 30.000 euro.
De burgemeester van Aubervilliers, waar de graffiti ook is opgedoken, zegt dat de actie "de fundamentele waarden die we hebben, waaronder tolerantie, gelijkheid, wederzijds respect, vooral in de huidige context totaal tegenspreekt". In Saint-Ouen eist de burgemeester dat de daders worden vervolgd en gestraft.
Het aantal antisemitistische incidenten is in onder meer Frankrijk opgelopen sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Sindsdien zijn in Frankrijk 819 dergelijke incidenten geregistreerd, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin maandag. Het aantal arrestaties lag begin deze week op 414.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
6 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
6 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
8 uur geleden