Aanklager Parijs opent onderzoek naar davidsterren op gebouwen
PARIJS (ANP/AFP) - De openbaar aanklager in Parijs is een onderzoek begonnen naar davidsterren die zijn gespoten op gebouwen. De laatste exemplaren verschenen in de nacht van maandag op dinsdag in het zuiden van de metropool.
Het Joodse symbool dook afgelopen weekend ook al elders in de regio Parijs op. In Saint-Ouen ging de graffiti gepaard met teksten zoals "Palestina zal overwinnen". Het onderzoek van de aanklager draait om het beschadigen van andermans eigendommen met als verzwarende factor dat religie, ras of etniciteit de reden is. De maximale straf is een boete van 30.000 euro.
De burgemeester van Aubervilliers, waar de graffiti ook is opgedoken, zegt dat de actie "de fundamentele waarden die we hebben, waaronder tolerantie, gelijkheid, wederzijds respect, vooral in de huidige context totaal tegenspreekt". In Saint-Ouen eist de burgemeester dat de daders worden vervolgd en gestraft.
Het aantal antisemitistische incidenten is in onder meer Frankrijk opgelopen sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Sindsdien zijn in Frankrijk 819 dergelijke incidenten geregistreerd, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin maandag. Het aantal arrestaties lag begin deze week op 414.
Meer uit Buitenland
SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
8 uur geleden