Aanklager Parijs opent onderzoek naar davidsterren op gebouwen
PARIJS (ANP/AFP) - De openbaar aanklager in Parijs is een onderzoek begonnen naar davidsterren die zijn gespoten op gebouwen. De laatste exemplaren verschenen in de nacht van maandag op dinsdag in het zuiden van de metropool.
Het Joodse symbool dook afgelopen weekend ook al elders in de regio Parijs op. In Saint-Ouen ging de graffiti gepaard met teksten zoals "Palestina zal overwinnen". Het onderzoek van de aanklager draait om het beschadigen van andermans eigendommen met als verzwarende factor dat religie, ras of etniciteit de reden is. De maximale straf is een boete van 30.000 euro.
De burgemeester van Aubervilliers, waar de graffiti ook is opgedoken, zegt dat de actie "de fundamentele waarden die we hebben, waaronder tolerantie, gelijkheid, wederzijds respect, vooral in de huidige context totaal tegenspreekt". In Saint-Ouen eist de burgemeester dat de daders worden vervolgd en gestraft.
Het aantal antisemitistische incidenten is in onder meer Frankrijk opgelopen sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Sindsdien zijn in Frankrijk 819 dergelijke incidenten geregistreerd, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin maandag. Het aantal arrestaties lag begin deze week op 414.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
7 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden