Aanklager Parijs opent onderzoek naar davidsterren op gebouwen
PARIJS (ANP/AFP) - De openbaar aanklager in Parijs is een onderzoek begonnen naar davidsterren die zijn gespoten op gebouwen. De laatste exemplaren verschenen in de nacht van maandag op dinsdag in het zuiden van de metropool.
Het Joodse symbool dook afgelopen weekend ook al elders in de regio Parijs op. In Saint-Ouen ging de graffiti gepaard met teksten zoals "Palestina zal overwinnen". Het onderzoek van de aanklager draait om het beschadigen van andermans eigendommen met als verzwarende factor dat religie, ras of etniciteit de reden is. De maximale straf is een boete van 30.000 euro.
De burgemeester van Aubervilliers, waar de graffiti ook is opgedoken, zegt dat de actie "de fundamentele waarden die we hebben, waaronder tolerantie, gelijkheid, wederzijds respect, vooral in de huidige context totaal tegenspreekt". In Saint-Ouen eist de burgemeester dat de daders worden vervolgd en gestraft.
Het aantal antisemitistische incidenten is in onder meer Frankrijk opgelopen sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Sindsdien zijn in Frankrijk 819 dergelijke incidenten geregistreerd, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin maandag. Het aantal arrestaties lag begin deze week op 414.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
17 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
51 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
4 uur geleden