Aanklager Parijs opent onderzoek naar davidsterren op gebouwen
PARIJS (ANP/AFP) - De openbaar aanklager in Parijs is een onderzoek begonnen naar davidsterren die zijn gespoten op gebouwen. De laatste exemplaren verschenen in de nacht van maandag op dinsdag in het zuiden van de metropool.
Het Joodse symbool dook afgelopen weekend ook al elders in de regio Parijs op. In Saint-Ouen ging de graffiti gepaard met teksten zoals "Palestina zal overwinnen". Het onderzoek van de aanklager draait om het beschadigen van andermans eigendommen met als verzwarende factor dat religie, ras of etniciteit de reden is. De maximale straf is een boete van 30.000 euro.
De burgemeester van Aubervilliers, waar de graffiti ook is opgedoken, zegt dat de actie "de fundamentele waarden die we hebben, waaronder tolerantie, gelijkheid, wederzijds respect, vooral in de huidige context totaal tegenspreekt". In Saint-Ouen eist de burgemeester dat de daders worden vervolgd en gestraft.
Het aantal antisemitistische incidenten is in onder meer Frankrijk opgelopen sinds 7 oktober, toen de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak. Sindsdien zijn in Frankrijk 819 dergelijke incidenten geregistreerd, aldus binnenlandminister Gérald Darmanin maandag. Het aantal arrestaties lag begin deze week op 414.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
1 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
7 uur geleden