Aanklager NY onderzoekt extra zaken van seksueel geweld Weinstein
NEW YORK (ANP) - De openbaar aanklagers in New York onderzoeken extra zaken van seksueel geweld waar voormalig filmproducent Harvey Weinstein zich schuldig aan gemaakt zou hebben. Dit meldden zij dinsdag tijdens een hoorzitting voor een rechtbank in New York. De aanklagers kijken naar deze nieuwe zaken, die nog niet verjaard zouden zijn, in aanloop naar het nieuwe proces tegen Weinstein, dat naar verwachting dit najaar plaatsvindt.
De oud-producent werd in 2020 in New York tot 23 jaar cel veroordeeld voor het seksueel misbruik van twee vrouwen. Die veroordeling werd echter in april teruggedraaid omdat tijdens de rechtszaak meerdere getuigen aan het woord kwamen over wangedrag dat niet tot de aanklacht behoorde. Daarom moet de zaak over.
Weinstein heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Ook dinsdag stelde zijn advocaat voor de rechtbank dat het oneerlijk is dat de aanklagers nieuwe zaken aandragen voor het proces. "We hebben wéér een hotline geopend: 1-800 Get Harvey", stelde zijn raadsman.
Vraagtekens
In Los Angeles werd Weinstein in december 2022 schuldig bevonden aan drie gevallen van verkrachting of seksueel misbruik en veroordeeld tot zestien jaar cel. Zijn advocaten maakten begin juni 2023 bekend in beroep te gaan tegen deze veroordeling. Zij bepleiten dat Weinstein geen eerlijk proces heeft gehad omdat bewijs over de verblijfplaats van een van de vrouwen die hem hebben aangeklaagd op de dag dat het vergrijp plaatsvond niet werd geaccepteerd.
Ook zetten de advocaten vraagtekens bij een zwaarwegende verklaring van een van de vrouwen, een Italiaans model dat onder ede heeft verteld dat Weinstein haar in 2013 tijdens een filmfestival in Los Angeles in zijn hotelkamer een uur lang verkracht zou hebben.
Eenzame opsluiting
Weinstein (72) zit op dit moment vast in eenzame opsluiting in een gevangenis in New York. Volgens zijn advocaten is de oud-producent er fysiek slecht aan toe.
Weinstein maakte in het verleden veel grote blockbusters, zoals Shakespeare in Love en Pulp Fiction. Zijn bedrijf Miramax vroeg in 2018 faillissement aan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
1 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
4 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
6 uur geleden