Aanklager NY onderzoekt extra zaken van seksueel geweld Weinstein
NEW YORK (ANP) - De openbaar aanklagers in New York onderzoeken extra zaken van seksueel geweld waar voormalig filmproducent Harvey Weinstein zich schuldig aan gemaakt zou hebben. Dit meldden zij dinsdag tijdens een hoorzitting voor een rechtbank in New York. De aanklagers kijken naar deze nieuwe zaken, die nog niet verjaard zouden zijn, in aanloop naar het nieuwe proces tegen Weinstein, dat naar verwachting dit najaar plaatsvindt.
De oud-producent werd in 2020 in New York tot 23 jaar cel veroordeeld voor het seksueel misbruik van twee vrouwen. Die veroordeling werd echter in april teruggedraaid omdat tijdens de rechtszaak meerdere getuigen aan het woord kwamen over wangedrag dat niet tot de aanklacht behoorde. Daarom moet de zaak over.
Weinstein heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Ook dinsdag stelde zijn advocaat voor de rechtbank dat het oneerlijk is dat de aanklagers nieuwe zaken aandragen voor het proces. "We hebben wéér een hotline geopend: 1-800 Get Harvey", stelde zijn raadsman.
Vraagtekens
In Los Angeles werd Weinstein in december 2022 schuldig bevonden aan drie gevallen van verkrachting of seksueel misbruik en veroordeeld tot zestien jaar cel. Zijn advocaten maakten begin juni 2023 bekend in beroep te gaan tegen deze veroordeling. Zij bepleiten dat Weinstein geen eerlijk proces heeft gehad omdat bewijs over de verblijfplaats van een van de vrouwen die hem hebben aangeklaagd op de dag dat het vergrijp plaatsvond niet werd geaccepteerd.
Ook zetten de advocaten vraagtekens bij een zwaarwegende verklaring van een van de vrouwen, een Italiaans model dat onder ede heeft verteld dat Weinstein haar in 2013 tijdens een filmfestival in Los Angeles in zijn hotelkamer een uur lang verkracht zou hebben.
Eenzame opsluiting
Weinstein (72) zit op dit moment vast in eenzame opsluiting in een gevangenis in New York. Volgens zijn advocaten is de oud-producent er fysiek slecht aan toe.
Weinstein maakte in het verleden veel grote blockbusters, zoals Shakespeare in Love en Pulp Fiction. Zijn bedrijf Miramax vroeg in 2018 faillissement aan.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - De verdediging van de oostflank van de NAVO tegen een Russische aanval zou vele honderden miljarden euro's kosten, waarschuwt de Poolse buitenlandminister Radek Sikorski. Veel meer, volgens hem, dan wat NAVO-landen nu moeten uitgeven om zich te herbewapenen en Rusland af te schrikken.
42 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het aantal geboortes is in Japan voor het tiende jaar op rij afgenomen. Het Oost-Aziatische land heeft een van de laagste geboortecijfers ter wereld en kampt ook met een krimpende en vergrijzende bevolking.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
6 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
11 uur geleden