Aanklager NY onderzoekt extra zaken van seksueel geweld Weinstein
NEW YORK (ANP) - De openbaar aanklagers in New York onderzoeken extra zaken van seksueel geweld waar voormalig filmproducent Harvey Weinstein zich schuldig aan gemaakt zou hebben. Dit meldden zij dinsdag tijdens een hoorzitting voor een rechtbank in New York. De aanklagers kijken naar deze nieuwe zaken, die nog niet verjaard zouden zijn, in aanloop naar het nieuwe proces tegen Weinstein, dat naar verwachting dit najaar plaatsvindt.
De oud-producent werd in 2020 in New York tot 23 jaar cel veroordeeld voor het seksueel misbruik van twee vrouwen. Die veroordeling werd echter in april teruggedraaid omdat tijdens de rechtszaak meerdere getuigen aan het woord kwamen over wangedrag dat niet tot de aanklacht behoorde. Daarom moet de zaak over.
Weinstein heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Ook dinsdag stelde zijn advocaat voor de rechtbank dat het oneerlijk is dat de aanklagers nieuwe zaken aandragen voor het proces. "We hebben wéér een hotline geopend: 1-800 Get Harvey", stelde zijn raadsman.
Vraagtekens
In Los Angeles werd Weinstein in december 2022 schuldig bevonden aan drie gevallen van verkrachting of seksueel misbruik en veroordeeld tot zestien jaar cel. Zijn advocaten maakten begin juni 2023 bekend in beroep te gaan tegen deze veroordeling. Zij bepleiten dat Weinstein geen eerlijk proces heeft gehad omdat bewijs over de verblijfplaats van een van de vrouwen die hem hebben aangeklaagd op de dag dat het vergrijp plaatsvond niet werd geaccepteerd.
Ook zetten de advocaten vraagtekens bij een zwaarwegende verklaring van een van de vrouwen, een Italiaans model dat onder ede heeft verteld dat Weinstein haar in 2013 tijdens een filmfestival in Los Angeles in zijn hotelkamer een uur lang verkracht zou hebben.
Eenzame opsluiting
Weinstein (72) zit op dit moment vast in eenzame opsluiting in een gevangenis in New York. Volgens zijn advocaten is de oud-producent er fysiek slecht aan toe.
Weinstein maakte in het verleden veel grote blockbusters, zoals Shakespeare in Love en Pulp Fiction. Zijn bedrijf Miramax vroeg in 2018 faillissement aan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept de Verenigde Staten op het geschonden vertrouwen tussen Europa en de VS te herstellen. Hij richtte zich vanaf de belangrijke veiligheidsconferentie in München rechtstreeks, in het Engels, tot de oude bondgenoot. "Laten we het trans-Atlantische vertrouwen repareren en nieuw leven inblazen."
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - In Groot-Brittannië zijn twee mannen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen voor het beramen van een aanslag op een synagoge in de omgeving van Manchester. De veroordeelden zouden geïnspireerd zijn door terreurgroep Islamitische Staat.
4 uur geleden