Aanklager NY onderzoekt extra zaken van seksueel geweld Weinstein
NEW YORK (ANP) - De openbaar aanklagers in New York onderzoeken extra zaken van seksueel geweld waar voormalig filmproducent Harvey Weinstein zich schuldig aan gemaakt zou hebben. Dit meldden zij dinsdag tijdens een hoorzitting voor een rechtbank in New York. De aanklagers kijken naar deze nieuwe zaken, die nog niet verjaard zouden zijn, in aanloop naar het nieuwe proces tegen Weinstein, dat naar verwachting dit najaar plaatsvindt.
De oud-producent werd in 2020 in New York tot 23 jaar cel veroordeeld voor het seksueel misbruik van twee vrouwen. Die veroordeling werd echter in april teruggedraaid omdat tijdens de rechtszaak meerdere getuigen aan het woord kwamen over wangedrag dat niet tot de aanklacht behoorde. Daarom moet de zaak over.
Weinstein heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Ook dinsdag stelde zijn advocaat voor de rechtbank dat het oneerlijk is dat de aanklagers nieuwe zaken aandragen voor het proces. "We hebben wéér een hotline geopend: 1-800 Get Harvey", stelde zijn raadsman.
Vraagtekens
In Los Angeles werd Weinstein in december 2022 schuldig bevonden aan drie gevallen van verkrachting of seksueel misbruik en veroordeeld tot zestien jaar cel. Zijn advocaten maakten begin juni 2023 bekend in beroep te gaan tegen deze veroordeling. Zij bepleiten dat Weinstein geen eerlijk proces heeft gehad omdat bewijs over de verblijfplaats van een van de vrouwen die hem hebben aangeklaagd op de dag dat het vergrijp plaatsvond niet werd geaccepteerd.
Ook zetten de advocaten vraagtekens bij een zwaarwegende verklaring van een van de vrouwen, een Italiaans model dat onder ede heeft verteld dat Weinstein haar in 2013 tijdens een filmfestival in Los Angeles in zijn hotelkamer een uur lang verkracht zou hebben.
Eenzame opsluiting
Weinstein (72) zit op dit moment vast in eenzame opsluiting in een gevangenis in New York. Volgens zijn advocaten is de oud-producent er fysiek slecht aan toe.
Weinstein maakte in het verleden veel grote blockbusters, zoals Shakespeare in Love en Pulp Fiction. Zijn bedrijf Miramax vroeg in 2018 faillissement aan.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
2 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
3 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
3 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
4 uur geleden