Aanklager Los Angeles vervolgt opgepakte betogers niet
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Justitie in Los Angeles is niet van plan betogers te vervolgen die zijn opgepakt tijdens vreedzame protesten tegen politiegeweld en racisme. Het kantoor van de plaatselijke aanklager Mike Feuer zegt dat wordt gewerkt aan een alternatieve aanpak.
Feuer wil dat demonstranten, politiemensen en andere leden van de gemeenschap met elkaar in gesprek gaan. Ze moeten dan hun "ervaringen uitwisselen". De details worden nog uitgewerkt.
Mensen die zich schuldig maakten aan geweld, plunderingen of vandalisme komen niet in aanmerking voor het nieuwe niet-strafrechtelijke traject. Dat is bedoeld voor vreedzame betogers die bijvoorbeeld de avondklok negeerden.
Politiechef Michel Moore steunt het plan van aanklager Feuer. Hij verwacht dat de alternatieve aanpak uiteindelijk positief zal uitpakken voor de gemeenschap. Het nieuwe beleid zal naar verwachting in de loop van de zomer worden ingevoerd.
Meer uit Buitenland
NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
4 uur geleden