Aanklager in crimineel onderzoek naar Trump roept jury bijeen
WASHINGTON (ANP) - Cyrus Vance, de officier van justitie in district Manhattan in New York heeft een jury bijeen geroepen die bewijs zal horen in het strafrechtelijk onderzoek naar de voormalige Amerikaanse president Donald Trump en zijn bedrijf, Trump Organization. Dat meldt The Washington Post dinsdag.
De jury zal naar verwachting beslissen of Trump aangeklaagd en vervolgd zal worden. Ook wordt gekeken of andere leidinggevenden van zijn bedrijf of zijn bedrijf zelf vervolgd moeten worden.
"Het panel is recentelijk bijeengeroepen en zal drie dagen per week samenkomen voor een periode van zes maanden", aldus de krant. "Waarschijnlijk zal het panel tijdens de zittingsperiode bewijsmateriaal te horen krijgen over verschillende zaken, niet alleen over Trumps zaak."
Het onderzoek rondom Trump richt zich op zijn handelspraktijken in de periode voorafgaand aan zijn presidentschap, inclusief het mogelijk sjoemelen met de waarde van eigendommen om in aanmerking te komen voor leningen en belastingvoordelen.
Vance doet al meer dan twee jaar onderzoek naar Trumps handelspraktijken. Volgens The Washington Post zou het onderzoek nu een gevorderd stadium hebben bereikt. Er zou bewijs zijn gevonden dat er sprake is van een misdrijf, als niet uitgevoerd door Trump, dan door iemand die vermoedelijk dichtbij hem of zijn bedrijf stond of staat.
Trump heeft ontkent dat hij iets fout heeft gedaan.
Meer uit Buitenland
MEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV roept de wereld op om zich opnieuw te beraden over de ontwikkeling van AI. De eerste Amerikaanse paus maakt zich grote zorgen over de gevolgen van de technologie, maakte hij duidelijk tijdens zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk. Hij waarschuwde voor het verliezen van de menselijkheid aan een "paradijs van machines".
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.
3 uur geleden