Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklager eist 2,5 jaar strafkamp tegen Navalni

Aanklager eist 2,5 jaar strafkamp tegen Navalni

MOSKOU (ANP) - De openbaar aanklager in Moskou heeft 2,5 jaar gevangenschap in een strafkamp geëist tegen Kremlincriticus Aleksej Navalni, melden Russische media. De rechter is in beraad tot 18.00 uur Nederlandse tijd, daarna volgt de uitspraak.

De oppositieleider staat terecht vanwege een omstreden fraudezaak van zes jaar geleden. Hij werd toen veroordeeld voor 3,5 jaar celstraf, maar hoefde die onder voorwaarden niet uit te zitten. Navalni zou de voorwaarden hebben geschonden toen hij in 2020 een aantal maanden in Duitsland verbleef voor zijn herstel na te zijn vergiftigd in Rusland.

Volgens de aanklager hoeft Navalni niet zijn volledige straf uit te zitten, omdat hij een deel eerder al in huisarrest heeft doorgebracht. Daarom is de strafeis dat Navalni 2,5 jaar naar een strafkamp wordt gestuurd.

Rond het gerechtsgebouw zijn dinsdag 311 mensen opgepakt. Veel mensen kwamen naar de rechtbank om te protesteren tegen de arrestatie van Navalni. Zij eisen dat hij wordt vrijgelaten. De afgelopen weken werden al duizenden mensen opgepakt die demonstraties voor Navalni's vrijlating bijwoonden.

Meer uit Buitenland

Inwoners negen geëvacueerde dorpen Spanje mogen weer naar huis

MADRID (ANP) - De inwoners van negen Spaanse dorpen die waren geëvacueerd vanwege de grote natuurbranden mogen weer naar huis, melden Spaanse media als EFE en El País. Het gaat om gemeenten in de provincie Toledo, net ten zuiden van waar het vuur woedt.

56 minuten geleden
Macron: natuurbrand bij Biscarosse is onder controle

BISCAROSSE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron stelt dat een van de natuurbranden in het zuidwesten van het land onder controle is. Het gaat om de brand bij Biscarosse, in het departement Landes. Dat is net ten zuiden van Gironde, waar een nog veel grotere brand woedt.

1 uur geleden
Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

3 uur geleden
Oostenrijk wil dienstplicht verlengen naar negen maanden

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.

3 uur geleden
Trump: gesprekken met Iran zijn bezig en verlopen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.

3 uur geleden
In drie weken 162 aanhoudingen voor brandstichting in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.

4 uur geleden
Britse premier vertelt Zelensky dat hij snel naar Oekraïne wil

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

4 uur geleden