Aanklager: cryptotopman verdacht van fraude loog in getuigenbank
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sam Bankman-Fried, de oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, heeft gelogen in de getuigenbank, zei een lid van het Amerikaanse aanklagersteam woensdag tijdens de slotverklaringen in de rechtszaak over de ineenstorting van FTX. Bankman-Fried "loog over grote dingen en hij loog over kleine dingen", aldus de aanklager.
"Hij kwam met een verhaal dat handig was samengesteld om zichzelf uit te sluiten van de fraude" op cryptobeurs FTX, zei de Amerikaanse aanklager. "Drie dagen lang nam hij plaats in de getuigenbank en hij loog."
De zaak draait voor een groot deel om twee bedrijven van Bankman-Fried (31), FTX en investeringsfonds Alameda Research. Beide gingen eind vorig jaar failliet, waardoor volgens de openbaar aanklagers een diefstal van fondsen ter waarde van miljarden dollars bij een van de grootste cryptobeurzen ter wereld aan het licht kwam.
De FTX-oprichter wordt ervan verdacht klanttegoeden te hebben doorgesluisd naar Alamada Research. Vrienden en oud-collega's van de topman zeggen dat hij persoonlijk opdracht gaf tot het misleiden van zijn klanten. Bankman-Fried getuigde tegen de belastende verklaringen. Als hij wordt veroordeeld, riskeert hij tientallen jaren gevangenisstraf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.
3 uur geleden