Aanklager: cryptotopman verdacht van fraude loog in getuigenbank
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Sam Bankman-Fried, de oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, heeft gelogen in de getuigenbank, zei een lid van het Amerikaanse aanklagersteam woensdag tijdens de slotverklaringen in de rechtszaak over de ineenstorting van FTX. Bankman-Fried "loog over grote dingen en hij loog over kleine dingen", aldus de aanklager.
"Hij kwam met een verhaal dat handig was samengesteld om zichzelf uit te sluiten van de fraude" op cryptobeurs FTX, zei de Amerikaanse aanklager. "Drie dagen lang nam hij plaats in de getuigenbank en hij loog."
De zaak draait voor een groot deel om twee bedrijven van Bankman-Fried (31), FTX en investeringsfonds Alameda Research. Beide gingen eind vorig jaar failliet, waardoor volgens de openbaar aanklagers een diefstal van fondsen ter waarde van miljarden dollars bij een van de grootste cryptobeurzen ter wereld aan het licht kwam.
De FTX-oprichter wordt ervan verdacht klanttegoeden te hebben doorgesluisd naar Alamada Research. Vrienden en oud-collega's van de topman zeggen dat hij persoonlijk opdracht gaf tot het misleiden van zijn klanten. Bankman-Fried getuigde tegen de belastende verklaringen. Als hij wordt veroordeeld, riskeert hij tientallen jaren gevangenisstraf.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat ziet "geen tekenen van fysieke tekorten" aan gas, nu Qatar de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft stilgelegd. Dat laat een woordvoerder weten. Wel stijgen de prijzen op de internationale gasmarkt.
9 minuten geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR/DPA) - Luchtvaartorganisatie IATA heeft de strijdende partijen in het Midden-Oosten opgeroepen de burgerluchtvaart te ontzien. "Het is essentieel dat landen hun verplichtingen nakomen om burgers en de burgerluchtvaart te sparen", aldus de International Air Transport Association in een persbericht. Die brancheorganisatie vertegenwoordigt 85 procent van de commerciƫle luchtvaart.
29 minuten geledenSAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
2 uur geleden