Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklachten tegen Trump volgende week naar de Senaat

Aanklachten tegen Trump volgende week naar de Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aanklachten die het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft aangenomen tegen president Donald Trump, gaan volgende week naar de Senaat. De Democratische voorzitter van het Huis, Nancy Pelosi, heeft dat vrijdag meegedeeld.

Als de aanklachten naar de Senaat zijn verzonden, kan het proces tegen Trump worden gestart. De president wordt verdacht van machtsmisbruik voor eigen politiek gewin en het tegenwerken van het onderzoek daarnaar.

Jerry Nadler, voorzitter van de commissie van Justitie, heeft van Pelosi opdracht gekregen om volgende week met een resolutie te komen waarmee de aanklagers van het Huis worden aangesteld. Die moeten tijdens de rechtszaak in de door de Republikeinen gedomineerde Senaat aantonen dat Trump schuldig is.

Impasse

Het toesturen van de aanklachten naar de Senaat betekent een einde aan de al weken durende impasse tussen de Democraten en Republikeinen. Beide partijen liggen met elkaar overhoop over de voorwaarden van het afzettingsproces.

De Republikeinse leider in de Senaat, Mitch McConnell, wil niet ingaan op de eis van de Democraten die een aantal getuigen tijdens het proces willen horen. Pelosi besloot daarom de aanklachten, die halverwege december in het Huis werden aangenomen, niet naar de Senaat te sturen. Daardoor kon het proces vooralsnog niet starten. Pelosi laat aan haar partijgenoten weten dat dinsdag wordt besproken over "hoe we verder gaan".

Meer uit Buitenland

VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

52 minuten geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

57 minuten geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

59 minuten geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

1 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

2 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

2 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

3 uur geleden