Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanklachten tegen Trump volgende week naar de Senaat

Aanklachten tegen Trump volgende week naar de Senaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - De aanklachten die het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft aangenomen tegen president Donald Trump, gaan volgende week naar de Senaat. De Democratische voorzitter van het Huis, Nancy Pelosi, heeft dat vrijdag meegedeeld.

Als de aanklachten naar de Senaat zijn verzonden, kan het proces tegen Trump worden gestart. De president wordt verdacht van machtsmisbruik voor eigen politiek gewin en het tegenwerken van het onderzoek daarnaar.

Jerry Nadler, voorzitter van de commissie van Justitie, heeft van Pelosi opdracht gekregen om volgende week met een resolutie te komen waarmee de aanklagers van het Huis worden aangesteld. Die moeten tijdens de rechtszaak in de door de Republikeinen gedomineerde Senaat aantonen dat Trump schuldig is.

Impasse

Het toesturen van de aanklachten naar de Senaat betekent een einde aan de al weken durende impasse tussen de Democraten en Republikeinen. Beide partijen liggen met elkaar overhoop over de voorwaarden van het afzettingsproces.

De Republikeinse leider in de Senaat, Mitch McConnell, wil niet ingaan op de eis van de Democraten die een aantal getuigen tijdens het proces willen horen. Pelosi besloot daarom de aanklachten, die halverwege december in het Huis werden aangenomen, niet naar de Senaat te sturen. Daardoor kon het proces vooralsnog niet starten. Pelosi laat aan haar partijgenoten weten dat dinsdag wordt besproken over "hoe we verder gaan".

Meer uit Buitenland

VN-rapport: honderden trekvissoorten moeten worden beschermd

CAMPO GRANDE (ANP) - Honderden migrerende zoetwatervissoorten hebben dringend internationale bescherming nodig. Dat staat in een VN-rapport dat dinsdag in Brazilië wordt gepresenteerd. Volgens het rapport is de populatie trekkende zoetwatervissen sinds 1970 met zo'n 81 procent afgenomen, wat dit type vis een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld maakt.

1 uur geleden
Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

3 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

3 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

5 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

10 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

10 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

13 uur geleden