Aanklachten tegen Kosovaarse oud-president uitgebreid
DEN HAAG (ANP/AFP) - Tegen de voormalige Kosovaarse president Hashim Thaci, die in Den Haag terechtstaat voor oorlogsmisdaden, zijn de aanklachten uitgebreid. Hij wordt nu ook verdacht van belemmering van de rechtsgang en minachting van het hof, melden de aanklagers.
Het speciale Kosovotribunaal geeft aan dat de uitbreiding te maken heeft met vermeende pogingen om getuigen tegen hem en anderen te beïnvloeden. Thaci zal naar verwachting zondag verschijnen op een openbare hoorzitting in verband met de nieuwe aanklachten.
Thaci ontkent alle beschuldigingen van oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsstrijd tegen Servië. In 2020 nam hij ontslag als president om zich te kunnen verantwoorden. Samen met andere kopstukken van het UCK (Kosovo Bevrijdingsleger) staat hij terecht voor de misdaden eind jaren negentig, toen etnische Albanezen in Kosovo streden voor de onafhankelijkheid van wat toen een Servische provincie was.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
12 minuten geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
2 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
3 uur geleden