Aanklachten tegen Kosovaarse oud-president uitgebreid
DEN HAAG (ANP/AFP) - Tegen de voormalige Kosovaarse president Hashim Thaci, die in Den Haag terechtstaat voor oorlogsmisdaden, zijn de aanklachten uitgebreid. Hij wordt nu ook verdacht van belemmering van de rechtsgang en minachting van het hof, melden de aanklagers.
Het speciale Kosovotribunaal geeft aan dat de uitbreiding te maken heeft met vermeende pogingen om getuigen tegen hem en anderen te beïnvloeden. Thaci zal naar verwachting zondag verschijnen op een openbare hoorzitting in verband met de nieuwe aanklachten.
Thaci ontkent alle beschuldigingen van oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsstrijd tegen Servië. In 2020 nam hij ontslag als president om zich te kunnen verantwoorden. Samen met andere kopstukken van het UCK (Kosovo Bevrijdingsleger) staat hij terecht voor de misdaden eind jaren negentig, toen etnische Albanezen in Kosovo streden voor de onafhankelijkheid van wat toen een Servische provincie was.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
2 uur geledenTAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".
3 uur geledenCARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.
8 uur geleden