Aanklacht Trump om Steele-dossier verworpen door Brits hof
LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse Hooggerechtshof heeft een aanklacht van Donald Trump rond het zogeheten Steele-dossier verworpen. Het dossier ging over banden tussen Trump en Rusland. Volgens de oud-president waren die verzonnen en klaagde daarom het bedrijf achter het dossier aan.
Volgens de rechter waren er geen "overtuigende redenen" om de zaak van Trump door te laten gaan. Het Steele-dossier werd in 2017 gepubliceerd door BuzzFeed. In het dossier werd Trump onder andere verweten dat hij Russen zou hebben omgekocht en dat hij "perverse seksuele handelingen" had verricht in Rusland, waardoor Trump kon worden afgeperst door Moskou.
Het dossier is vernoemd naar Christopher Steele, een werknemer bij Orbis Business Intelligence, die het rapport had opgesteld.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
9 uur geleden