Aanhoudingen om roof kunstschatten in Dresden
DRESDEN (ANP/DPA) - Bijna een jaar na een grote kunstroof in het Duitse Dresden, heeft de politie drie verdachten opgepakt. Dat gebeurde in hoofdstad Berlijn, waar agenten binnenvielen in woningen en garages. Ze zoeken naar bewijsmateriaal en de gestolen kunstschatten.
Het trio wordt verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer van het museum in het Residenzschloss. Ze drongen het gebouw via een raam binnen en namen onder meer juwelen mee. De buit had volgens sommige schattingen een waarde van honderden miljoenen euro's.
Bronnen zeggen dat de verdachten behoren tot een grote Arabische familie die ook is gelinkt aan vergelijkbare strafbare feiten. Het zou onder meer gaan om de roof van een enorme gouden munt uit het Bode-Museum in de Duitse hoofdstad. Daar zijn twee mannen voor veroordeeld.
De autoriteiten zeggen dat dinsdagochtend zo'n 1600 agenten worden ingezet. De grote operatie in Berlijn leidt naar verwachting ook tot verkeersoverlast in de metropool. De verdachten worden in de loop van de dag voorgeleid. Ze worden verdacht van een overval in bendeverband en brandstichting.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Een gouden zakhorloge van een passagier die stierf bij het zinken van de Titanic, is op een veiling verkocht voor bijna 1,8 miljoen pond (ruim 2 miljoen euro). Nog nooit eerder is zoveel betaald voor Titanic-memorabilia, aldus veilinghuis Henry Aldridge and Son Auctioneers.
3 minuten geledenHANOI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental door de zware overstromingen in Vietnam is opgelopen tot negentig, meldt de regering van het Aziatische land. Ook worden zeker twaalf mensen vermist. De hevige regenval in Vietnam houdt nog zeker aan tot en met dinsdag.
4 uur geledenBELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.
15 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.
15 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.
15 uur geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.
18 uur geleden