Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhoudingen om roof kunstschatten in Dresden

Aanhoudingen om roof kunstschatten in Dresden

DRESDEN (ANP/DPA) - Bijna een jaar na een grote kunstroof in het Duitse Dresden, heeft de politie drie verdachten opgepakt. Dat gebeurde in hoofdstad Berlijn, waar agenten binnenvielen in woningen en garages. Ze zoeken naar bewijsmateriaal en de gestolen kunstschatten.

Het trio wordt verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer van het museum in het Residenzschloss. Ze drongen het gebouw via een raam binnen en namen onder meer juwelen mee. De buit had volgens sommige schattingen een waarde van honderden miljoenen euro's.

Bronnen zeggen dat de verdachten behoren tot een grote Arabische familie die ook is gelinkt aan vergelijkbare strafbare feiten. Het zou onder meer gaan om de roof van een enorme gouden munt uit het Bode-Museum in de Duitse hoofdstad. Daar zijn twee mannen voor veroordeeld.

De autoriteiten zeggen dat dinsdagochtend zo'n 1600 agenten worden ingezet. De grote operatie in Berlijn leidt naar verwachting ook tot verkeersoverlast in de metropool. De verdachten worden in de loop van de dag voorgeleid. Ze worden verdacht van een overval in bendeverband en brandstichting.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

54 minuten geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

2 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

4 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

11 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

15 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

16 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

16 uur geleden