Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aanhoudingen om roof kunstschatten in Dresden

Aanhoudingen om roof kunstschatten in Dresden

DRESDEN (ANP/DPA) - Bijna een jaar na een grote kunstroof in het Duitse Dresden, heeft de politie drie verdachten opgepakt. Dat gebeurde in hoofdstad Berlijn, waar agenten binnenvielen in woningen en garages. Ze zoeken naar bewijsmateriaal en de gestolen kunstschatten.

Het trio wordt verdacht van betrokkenheid bij de inbraak in het Grünes Gewölbe (Groene Gewelf), de schatkamer van het museum in het Residenzschloss. Ze drongen het gebouw via een raam binnen en namen onder meer juwelen mee. De buit had volgens sommige schattingen een waarde van honderden miljoenen euro's.

Bronnen zeggen dat de verdachten behoren tot een grote Arabische familie die ook is gelinkt aan vergelijkbare strafbare feiten. Het zou onder meer gaan om de roof van een enorme gouden munt uit het Bode-Museum in de Duitse hoofdstad. Daar zijn twee mannen voor veroordeeld.

De autoriteiten zeggen dat dinsdagochtend zo'n 1600 agenten worden ingezet. De grote operatie in Berlijn leidt naar verwachting ook tot verkeersoverlast in de metropool. De verdachten worden in de loop van de dag voorgeleid. Ze worden verdacht van een overval in bendeverband en brandstichting.

Meer uit Buitenland

Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

2 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

3 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

4 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

6 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

6 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

7 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

8 uur geleden